• Китай тимчасово блокував доступ до серверів Gmail

  • Метью Робертсон | Велика Епоха
    Вівторок, 6 січня 2015 року
Пекін повністю заблокував доступ до популярної поштової системи Google Gmai

Пекін повністю заблокував доступ до популярної поштової системи Google Gmail.  Фото: Angelo Su/flickr.com

Органи інтернет-цензури КНР на певний час блокували весь доступ до Gmail — популярного сервісу електронної пошти від Google — користувачам інтернету в Китаї.

Сайт Gmail заблокований уже протягом багатьох років. Користувачі прийняли це як життєвий факт і вирішували цю проблему за допомогою поштових клієнтів, таких як IOS Mail, Thunderbird та Outlook.

Ці програми отримують доступ до серверів Google (не заходячи на сайт Gmail) за допомогою протоколів, таких як IMAP (Internet Message Access Protocol) і POP3 (Post Office Protocol 3).

Ці протоколи теж були заблоковані (але згідно з Financial Times, вони були блоковані 4 дні, після чого знову стали доступними).

Єдиний спосіб, за допомогою якого в Китаї можна було переглядати Gmail, — через віртуальну приватну мережу (VPN) — платна послуга, яка надійно направляє підключення до сервера поза Китаєм та отримує звідти доступ до інтернету.

Іноземці, які живуть у Китаї, незадоволені — чимала порція реакції на цей нещодавній крок, висловлена на сайтах на кшталт Reddit і Twitter, є нецензурною.

Статистика від Google, яка показує, що до поштової системи Gmail був відрізаний доступ із Китаю

Статистика від Google, яка показує, що до поштової системи Gmail був відрізаний доступ із Китаю. Скріншот: Google.com

«Ласкаво просимо до Китаю. Звикайте до цього, кращим він не стане», — написав користувач movingon11 соціальної мережі Reddit.

«Як і в інших, це вперше за весь мій час перебування тут (трохи більше двох років), коли imap.gmail.com не працює. Веб-версія завжди була [лайливе слово видалено]. Я сподіваюся, що таке становище не збережеться, тому що це страшенно дратує», — пише ragnaruss.

Корінні китайці були дуже засмучені цією звісткою, судячи з їхньої реакції і коментарів на Sina Weibo, китайській версії «Твіттера».

«Gmail!! Ти обов'язково маєш вижити! Благаю тебе...» — написав користувач Summer 小白.

«Якщо ми не можемо отримати доступ до Google, — гаразд. Але не давати нам навіть відкрити Gmail, що це означає? Не можна навіть читати електронну пошту, що це, чорт забирай, таке!!!!!» — написав інший користувач.

Інші повідомили, що вітчизняні сервіси електронної пошти вже «превентивно» заблокували можливість відправляти електронні листи на адреси Gmail — цей користувач назвав це «просто-таки надто смішним». Однак увечері 28 грудня за Східним стандартним часом (GM -5) було можливо використовувати Gmail для відправки і прийому електронних листів на поштовий домен 163.com, один із популярних провайдерів електронної пошти в Китаї.

Google відразу не відповів на електронного листа із проханням прокоментувати ситуацію.

Китайська влада не дає стосовно цього жодних пояснень. Прес-секретар міністерства закордонних справ Хуа Чуньїн твердить, що не має інформації про це блокування, і заявила, що у влади завжди було «доброзичливе і прихильне ставлення до іноземних інвесторів, які займаються тут законним бізнесом».

Китайські інтернет-компанії, такі як Baidu, є одними з тих, кому найбільш вигідні блокування, подібні до цього, що може змусити недосвідчених китайських інтернет-користувачів (наприклад, тих, кому незручно чи непрактично використовувати VPN) перейти на використання вітчизняних платформ. Зокрема, Baidu придбав найбільше вигод від виходу Google з Китаю у 2010 році, після того, як керівництво Google не погодилося з вимогами компартії здійснювати цензуру і було розсерджене спробами компартії за допомогою хакерів зламати сервери компанії і вкрасти бізнес-дані користувачів і власників. Тисячі китайців відвідали головний офіс Google у Пекіні, залишивши там квіти і вінки.

За даними Google, у понеділок, 29 грудня, після трьох днів повного відключення, невеликий сплеск доступу з Китаю все-таки був. На жаль, інтернет-цензори компартії ще не вийшли з «тіні», аби пояснити свою політику.


Читайте також:
Google витиснули з Китаю опальні чиновники Чжоу Юнкан і Бо Сілай (ексклюзив)
Як знайти будь-що в Гугл: корисні поради
Google запустив голосовий пошук українською мовою
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...