• Союзник Цзян Цземіня, колишній мер Нанкіна, звинувачується у хабарництві

  • Середа, 24 грудня 2014 року
Цзі Цзяньйє, колишній мер великого міста Нанкіна, що в провінції Цзянсу у східному Китаї

Цзі Цзяньйє, колишній мер великого міста Нанкіна, що в провінції Цзянсу у східному Китаї. Скріншот: Beijing News

Колишньому меру Нанкіна, столиці провінції Цзянсу у східному Китаї, висунуто звинувачення у хабарництві. Екс-мер є близьким союзником колишнього голови компартії Цзян Цземіня, і висування йому звинувачень супроводжувалося офіційним натяком, що Цзян теж стане мішенню антикорупційної кампанії.

Цзі Цзяньйє звинувачується у тому, що використовував переваги державних посад [які він займав] для отримання величезної кількості майна від інших, і в тому, що домагався незаконних вигід для інших, повідомила на своєму сайті Центральна прокуратура. Справу про хабарництво Цзі було переведено до прокуратури міста Яньтай для перевірки та ведення судового процесу.

Цзі, якого затримали в жовтні 2013 року, був виключений із компартії Китаю у січні 2014 року і з лютого перебуває під слідством.

Цзі Цзяньйє — це наперсник колишнього голови компартії Китаю Цзян Цземіня. До того, як він став мером Нанкіна, Цзі вісім років служив чиновником у сусідньому місті Янчжоу, яке є батьківщиною Цзяна. Завдяки допомозі Цзяна всі ці роки Цзі підвищували на посаді. Вважається, що він допомагав Цзяну в Нанкіні.

Після того, як Цзі звільнили за корупцію, рупор китайського режиму «Сіньхуа» опублікував блогову статтю під назвою «Хто ж усе-таки високо цінував Цзі Цзяньйє?», яка вказувала на Цзян Цземіня.

Серед чиновників, які були звільнені під час антикорупційної кампанії, очолюваної нинішнім головою компартії Сі Цзіньпіном, більшість належать до фракції Цзяна, включаючи таких високопосадовців, як колишній мер Чунціна Бо Сілай, колишній голова безпеки Чжоу Юнкан і колишній віце-голова Центральної військової ради Сюй Цайхоу

З огляду на те, що зараз одного за іншим судять соратників Цзян Цземіня, не виключено таке, що він є наступним у черзі.

На Цзян Цземіня по всьому світу подано багато судових позовів за те, що він ініціював у 1999 році в Китаї переслідування проти духовної практики Фалуньгун. До липня 1999 року по всьому Китаю в парках робили вправи Фалуньгун понад 70 млн людей. Цзян Цземіня і його соратників також звинувачують у тому, що вони ввели практику насильницького видаляння органів у послідовників Фалуньгун у Китаї, через що, як вважають правозахисники, були вбиті щонайменше 40 тисяч людей.

Гу Сяохуа, Лу Чень, Велика Епоха


Читайте також:
У Китаї заарештовано більше 500 спільників екс-голови безпеки
Платні магістралі в Китаї — роздолля для корупції
Релігія — не для членів комуністичної партії
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...