• У Китаї усунули чиновника, що заволодів 68 будинками

  • Четвер, 9 липня 2015 року
З будинку дрібного чиновника, який очолював державну водопровідну компанію, вилучили $19,6 млн готівкою та 27 кг золота. Чиновник перебуває під слідством за звинуваченням у корупції, повідомляє державне китайське інформаційне агентство «Сіньхуа»

З будинку дрібного чиновника, який очолював державну водопровідну компанію, вилучили $19,6 млн готівкою та 27 кг золота. Чиновник перебуває під слідством за звинуваченням у корупції, повідомляє державне китайське інформаційне агентство «Сіньхуа». Фото: ChinaFotoPress/Getty Images

Це випадок із дрібним чиновником і великою корупцією. Було встановлено, що помічник чиновника відомчого рівня компартії, який за отримання хабарів і розкрадання державних коштів перебуває під слідством, володіє 68 будинками. Поліція вилучила з його будинку 120 млн юанів (19,6 млн доларів США) готівкою та 27 кг золота (вартістю 1,2 мільйона доларів за нинішніх цін), повідомили в новинах державні ЗМІ.

До 2012 року Ма Чаоцюнь, помічник наукового співробітника при Бюро міського управління в місті Ціньхуандао провінції Хебей на півночі Китаю, був у цьому місті генеральним менеджером великої державної водопровідної компанії.

Офіційний ранг Ма вельми низький, але вищевказана водопровідна компанія відповідає за постачання води до важливих туристичних зон приморського міста, де в літній час головні лідери партії проводять конференцію. Крім того, тут буває багато вітчизняних та іноземних туристів.

Зловживаючи посадовим становищем, коли працював у системі водопостачання у провінції Хебей, Ма діяв, як тиран, повідомляє Southern Metropolis Daily. 13 лютого його забрали слідчі, відповідальні за боротьбу з корупцією міста Ціньхуандао. За словами анонімного співробітника водопровідної компанії, Ма, який колись був членом мафії тріад, конвоювала спеціальна поліція, йдеться в статті.

За «жадібність і деспотизм» Ма про нього ходить недобра слава, повідомляє державне новинне агентство «Сіньхуа». «Він у всіх вимагає гроші, — сказав агентству „Сіньхуа“ місцевий чиновник, близький до Ма, що не назвав свого імені. — Якщо ти не платиш Ма, він не постачатиме тобі воду. Якщо платиш надто мало, він скоротить тобі подачу води».

Справа про корупцію Ма — лише верхівка айсберга. Із січня по жовтень оперативна група з боротьби з корупцією провінції Хебей порушила 14808 офіційних справ і піддала розслідуванню 238 повітових і більш високих чиновників на предмет корупції, повідомляє «Сіньхуа».

Багато китайців висловили в інтернеті своє розчарування і втрату довіри до комуністичних чиновників через те, що такий дрібний чиновник, як Ма, здирає з населення стільки грошей. «Він просто один із мільйонів членів Комуністичної партії. Не дивуйтеся!» — зробив запис у себе в мікроблозі користувач мережі «Великий Дао, велике небо, велика людина».

Інший користувач інтернету під ніком «Ха пивний клуб» написав: «Скільки „чудес“ нам показали кадри компартії в останні роки! Ми боягузливі китайці — супертерпіли!»

Лу Чень, Велика Епоха


Читайте також:
Китайські військові шпигують за Гонконгом із гірської бази
Атракціон для чоловіків: відчути, з яким болем жінки народжують
Релігія — не для членів комуністичної партії

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...