• Релігія — не для членів комуністичної партії

  • Понеділок, 24 листопада 2014 року
Ченці та жителі проводять обряд благословення, спостерігаючи перші промені світла біля буддійської пагоди у Цзіньшаньському храмі, 22 жовтня 2014 року в повіті Ченмай китайської провінції Хайнань. Членам Комуністичної партії Китаю сповідувати релігію не можна, згідно зі статтею-думкою у Global Times високопоставленого члена партії

Ченці та жителі проводять обряд благословення, спостерігаючи перші промені світла біля буддійської пагоди у Цзіньшаньському храмі, 22 жовтня 2014 року в повіті Ченмай китайської провінції Хайнань. Членам Комуністичної партії Китаю сповідувати релігію не можна, згідно зі статтею-думкою у Global Times високопоставленого члена партії. Фото: ChinaFotoPress/ChinaFotoPress via Getty Images

Газета, яка є рупором Комуністичної партії Китаю, нещодавно опублікувала статтю, яка стверджує принцип, що члени компартії не можуть мати ніяких релігійних переконань і мусять твердо відстоювати марксизм і матеріалізм.

14 листопада Global Times опублікувала статтю-думку, написану Чжоу Вейцюнем, директором Підкомітету з етнічних і релігійних справ при Політико-консультативній конференції КНР.

У статті мовиться, що деякі вчені пропагують ідею, згідно з якою члени компартії мають право на свободу віросповідання, і вони покладають провину за падіння суспільної моральності і збільшення корупції серед комуністичних чиновників на відсутність віри і переконань.

Стаття відкидає такі твердження і каже, що «звинувачувати атеїзм у занепаді моралі — це стара безглуздість».

Чжоу вирішив не коментувати твердження про люту корупцію і сказав: «Покращився чи погіршився моральний рівень китайців після реформ і відкритості — це ще потрібно детально аналізувати». Під реформами і відкритістю мається на увазі політика, яку в 1978 році ініціював генсек Ден Сяопін, ввівши елементи ринкової, а не планової економічної системи.

У статті підкреслюється, що з часів засновника КНР Мао Цзедуна жодна релігійна віра не була для членів компартії «такою, що послідовно відстоює принцип».

«Неможливо зробити інший вибір, окрім як на користь діалектичного-матеріалістичного світогляду», — наголошується в ній.

Чжоу зазначив, що, якби членам компартії дозволялося мати різні вірування, «[вони] б перетворилися на слабопов’язану групу, яка могла би бути зруйнована через особисті вигоди». Отже, члени компартії повинні мати «єдиний світогляд», говориться у статті.

Крім того, що членам компартії заборонено сповідувати релігію, компартія також піддає критиці і західні загальнолюдські цінності. Організаційне управління ЦК КПК опублікувало в липні повідомлення, в якому були дані інструкції про те, як кадрам компартії здійснювати моральне виховання і приводити в життя комуністичні ідеали та віру. У повідомленні членів компартії застерігають від того, щоб вони не були збитими з пантелику «шумом про західну конституційну демократію, загальнолюдські цінності та громадянське суспільство».

Торік кількість нових членів, що вступають до лав компартії, почала зменшуватися. Організаційне управління в червні оприлюднило дані, що кількість членів компартії на кінець 2013 року становило близько 86,7 млн. У 2013 році до лав компартії вступили понад 2,4 млн осіб, що на 25,5% менше, ніж у 2012 році, таке різке падіння охочих вступити в партію різко контрастує із щорічним зростанням кількості в останні роки перед цим.

Кількість членів комсомолу, комуністичної організації для підлітків, знизилося у 2013 році на 407 тисяч осіб.

Вступ до лав членів компартії є в китайському суспільстві важливою сходинкою на шляху до того, аби стати чиновником. Але все китайське суспільство поділяє думку, що більшість китайців, які приєднуються до компартії, роблять це не через віру в комунізм, а тому, що прагнуть зробити гарну кар'єру й отримати більше привілеїв — мотиви, які часто ведуть до корупції.

«Хто б у наш час вступав у партію не заради того, щоб стати чиновником, нажити статків, привласнюючи гроші, і мати коханок?» — написав у соцмережі Sina Weibo китайський користувач Steamed bread dustpan.

Лу Чень, Велика Епоха


Читайте також:
Китайський голова пропаганди втрачає вплив
Голова Китаю не дав вчинити в Гонконзі криваву бойню
Якою бачать революцію у Гонконзі китайці?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...