• Гонконзького лідера студентське голодування не зворушило

  • Понеділок, 8 грудня 2014 року
Голова адміністрації Гонконгу Лян Чженьїн

Голова адміністрації Гонконгу Лян Чженьїн. Фото: Philippe Lopez/AFP/Getty Images

Не сподівайтеся, що уряд Гонконгу піде на поступки. Про це заявив голова адміністрації Лян Чженьїн після того, як троє студентів почали голодування.

У понеділок 18-річний лідер групи Scholarism Джошуа Вон і її члени — дівчата Ізабелла Ло та Прінс Вон — заявили, що вони не їстимуть, доки уряд не відновить переговори зі студентами-протестувальниками про демократичні реформи у Гонконзі.

У вівторок у відповідь на протест голова адміністрації Лян повідомив журналістам, що він сподівається, що трійка студентів із Scholarism'у «подбають» про себе, адже температура у субтропічному Гонконзі впала до 15 градусів Цельсія. Лян додав, що «загального виборчого права для Гонконгу не зможе досягти ніяка форма опору».

Раніше вкрай непопулярний лідер, що підтримується Пекіном, опублікував суворе попередження студентам-протестувальникам після їхньої невдалої спроби у ніч на неділю загострити протести, оточивши урядові установи в Адміралтействі, аби не дати Ляну і держслужбовцям потрапити на роботу. Поліція Гонконгу жорстоко відігнала протестувальників від головної дороги перед штаб-квартирою уряду за допомогою кийків, перцевих аерозолів і водометів, і держслужбовцям було віддане розпорядження вийти на роботу у другій половині дня.

«Відтепер поліція без коливань стоятиме на сторожі закону, — сказав Лян. — Деякі люди помилково прийняли толерантність поліції за слабкість».

Джошуа Вон, відоме обличчя у Парасольковому русі, що не має лідера, повністю усвідомлює, що голодування — це акт відчаю у спробі відродити цей рух, що слабшає.

«Я знаю, що це надзвичайно шкідливо для мого здоров'я, але це єдиний спосіб чинити тиск на уряд, аби домогтися того, щоб він із нами зустрівся», — сказав CNN Вон, який нібито важить усього лише 42 кілограми.

У заяві, яку він розмістив у своєму фейсбуці, Вон додав, що голодування — це «останній засіб», щоб уберегти Парасольковий рух від «застою».

Після понад шістдесяти днів громадянської непокори і одного діалогу з урядом студентські протести не домоглися ніякого прогресу у досягненні їхньої вимоги повністю демократичних виборів у Гонконзі. Студентських лідерів із Федерації студентів (HKFS) також позбавили можливості вилетіти до Пекіна, щоб поговорити із прем'єром КНР Лі Кецяном.

Що ще гірше, схоже, між «фронтовиками» та лідерами студентської групи зростає розбіжність. Scholarism і HFKS усе частіше зазнають критики на нічних мітингах в Адміралтействі за відсутність чіткого плану дій цього руху і за те, що вони віддають накази із трибуни основного місця протесту замість того, аби приєднатися до своїх товаришів на передових позиціях зіткнень із поліцією.

«Фронтовики» теж не надто підтримують голодування Scholarism'у. Деякі звинуватили Вона в тому, що він хоче, аби його госпіталізували і він таким чином здійснив би «славний відступ», а інші відзначають, що голодування не зворушить уряд, який протягом двох місяців за допомогою поліції застосовував насильство у відповідь на вимоги студентів.

Враховуючи поточний стан Парасолькового руху, Лян, таким чином, може дозволити собі знехтувати голодуванням студентів.

Трійка Scholarism'у, яка лише п'є просту воду, може виснажити себе перш, ніж Лян поступиться їхнім вимогам.

Після 29 годин голодування, Scholarism оголосив у «Твіттері», що Прінс Вон двічі за годину вирвало, і їй дали ліки для шлунку.

Ларрі Он, Велика Епоха


Читайте також:

У насильстві в Гонконзі винний Пекін?
Економіка Гонконгу зростає зі швидкістю равлика із 1997 року (частина 1)
Гонконг: сутички з поліцією повторились
Голова Китаю ставиться до Гонконгу м'якше?
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...