• Гонконг: сутички з поліцією повторились

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 1 грудня 2014 року
У Гонконзі знову сутички: протестувальники вступають у протистояння із поліцією, вимагаючи, як і раніше, проведення демократичних виборів в адміністративному районі.

Посилились зіткнення в ніч з неділі на понеділок: продемократичні активісти почали жбурляти в охоронців порядку пляшки, шоломи та парасольки. У відповідь силовики застосували перцевий спрей та кийки. В результаті протистояння було затримано 40 чоловік, повідомляє NTD.

У понеділок вранці активісти оточили споруди Admiralty Centre, де розміщені офіси та магазини. Вони намагались заблокувати також урядові офіси і великі дороги. У відповідь на це силовики знову застосували перцеві балончики та кийки. Протестувальники захищались дерев’яними щитами та металевими загородженнями.

Активісти звинувачують поліцію в тому, що вона застосовує надмірну силу для розгону акції.

«У нас просто немає зброї, а вони намагаються використовувати по відношенню до нас всю свою зброю. Багато хто був травмований», — говорить один із учасників подій.

Загалом жителі Гонконгу, адміністративного району Китайської народної республіки, мають більше прав, ніж китайці, що живуть на материковій частині країни. Тепер вони намагаються відстояти право на проведення демократичних виборів, яке було їм обіцяне раніше. Кілька місяців тому Пекін заявив, що відмовляється від своїх обіцянок, і що претенденти на посаду голови адміністрації району будуть зобов’язані отримати схвалення спеціальної комісії.


Читайте також:
В Гонконзі починають демонтувати барикади

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...