• Події на Донбасі є війною Росії проти України — Литва

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Четвер, 13 листопада 2014 року
У Раді Безпеки Організації об'єднаних націй Литва закликала Російську Федерацію припинити війну проти України. Постійний представник Литви в ООН посол Раймонда Мурмокайте назвала події на Донбасі війною Росії проти України, повідомляє «УНН».

На засіданні Радбезу ООН 12 листопада, яке було присвячене обговоренню ситуації в Україні, Литва закликала РФ припинити війну проти України.

«Конфлікт в Україні не є ні громадянською війною, ні бунтом незадоволених громадян. Це війна Росії проти України за те, що остання зважилася обрати інший — європейський — шлях», — заявила на засіданні Мурмокайте.

Посол Литви висловила стривоженість тим, що РФ і далі підтримує сепаратистів, що було зафіксовано спостерігачами ОБСЄ. За інформацією останніх, непозначені конвої вантажівок, що перевозять важке озброєння, танки й амуніцію, перетинають російсько-український кордон і рухаються у напрямку контрольованої сепаратистами території.

Посол Мурмокайте зажадала від Росії дотримання Мінських домовленостей, які також зобов'язують дозволяти ОБСЄ спостерігати за всім прикордонним сектором, і особливо відзначила, що мирне вирішення східно-української кризи — в руках Росії.

«У той час як Україна дотримується домовленості про припинення вогню, підтримувані Росією сепаратисти користуються можливістю для озброєння і захоплення нових територій», — заявила представниця Литви.

Посол Мурмокайте також звернула увагу Радбезу ООН на те, що російська агресія зростає також і за межами України. Про це свідчать викрадення службовця естонської розвідки та української льотчиці, а також порушення повітряного простору над Балтійським морем, Канадою, Португалією, Японією і США.


Читайте також:
Український високопосадовець звинуватив ОБСЄ у необ'єктивності
500 силовиків притягнуто до відповідальності за державну зраду — СБУ
Стрєлков: ми програли операцію «Новоросія»
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...