• Український високопосадовець звинуватив ОБСЄ у необ'єктивності

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Вівторок, 11 листопада 2014 року
80% співробітників місії ОБСЄ, що працюють у районі Маріуполя Донецької області, є громадянами РФ, серед них багато колишніх співробітників спецслужб.

Про це заявив «Українській правді» радник міністра оборони Василь Будик, посилаючись на представника ОБСЄ, який працює в АТО.

«Що роблять представники Росії на наших позиціях? Адже не секрет, що йде війна, в якій Росія бере активну участь. Я проти того, щоб у місії ОБСЄ були росіяни. Замініть їх на будь-кого іншого. Адже вони не зовсім роблять ту роботу, яку мають», — каже Будик.

За його словами, в Маріуполі в готелі Reikartz він познайомився із представником місії ОБСЄ, який і розповів йому, що місія, яка працює в секторі М, на 80% складається з росіян.

«Я й сам це бачив. У готелі майже всі, кого я бачив, були росіяни, і два іноземці — вірмен і болгарин, які теж говорили російською мовою», — розповів він.

Будик повідомив і про те, що його співрозмовник також стверджував, що багато представників ОБСЄ або діючі, або колишні члени російських спецслужб.

За словами Будика, представники ОБСЄ негативно ставляться до українських військових.

«Я чув розмови, у яких вони називають наших солдатів „укропами“. Потім я чув про те, що „задовбали вони (українські військові — прим. авт.) своїми виїздами“. Вибачте, а для чого ви там перебуваєте, щоб у готелі пожити?» — емоційно реагує Будик.

Він каже, що представники ОБСЄ або виявляються не там, де мають бути, або приїжджають на місця обстрілів, спізнившись на 5—6 годин.

«Був дзвінок від моїх друзів, які затримали місію ОБСЄ. Вона там не мала перебувати, а була без дозвільних документів на це. У них на карті була виявлена наша батарея артдивізіону. У мене питання, що роблять вони там, де їм не можна бути, і чому в них нанесені позиції наших солдатів?» — запитує Будик.

«Я знаю від хлопців на позиціях, що неодноразово приїжджало ОБСЄ через 5—6 годин після того, як наші зазнали найжорстокішого обстрілу. Мало того, багаторазово були випадки, що після того, як приїжджали представники ОБСЄ, по них через 12—15 годин попадали артилерією із ювелірною точністю. Звідки дані по розташуванню наших частин?» — каже він.

«Те ж саме з обстрілом школи в Донецьку. Можна з лінійкою подивитися, зрівняти, звідки летіли снаряди. Чому вони обвинувачують наших військових, які не ведуть вогонь по школах?!» — говорить Будик. 

Міністерство закордонних справ України заперечило це і у Твіттері написало, що надзвичайно цінує роботу ОБСЄ і застерігає від необдуманих випадів у її бік.

Своєю чергою, голова групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук незадоволений такою відповіддю МЗС і перераховує у своєму фейсбуці цілу низку порушень із боку місії, які чомусь не турбують український МЗС, зокрема використання бойовиками автомобілів ОБСЄ, заангажований звіт представників місії по обстрілу школи в Донецьку та розголошення ними даних про дислокацію українських військових.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...