• CNN припиняє мовлення в Росії

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Вівторок, 11 листопада 2014 року
Американський телеканал CNN до кінця 2014 року припинить мовлення в кабельних мережах Росії. Таку звістку відправила Turner Broadcasting System Europe Limited (входить до Time Warner) кабельним операторам, повідомляє «Укрінформ». 

Представники операторів «Акадо» та «Вимпелком» підтвердили наявність такого листа. Причини припинення мовлення в Росії в ньому не були зазначені. У російській службі CNN інформацію не коментують.

Згідно з газетою «Ведомости», у 2009 році Роскомнагляд почав жорстко вимагати від іноземних каналів, що транслюються в кабельних і супутникових мережах РФ, отримати місцеву ліцензію на мовлення. Відомство тоді дало операторам півроку, щоб усунути порушення або ж відключити канали, у яких ліцензій немає. Пізніше цей термін подовжувався ще на півроку.

CNN уже давно подав заявку до Роскомнагляду на отримання ліцензії, але, за наявною інформацією, досі її не отримав.

У 2010 році до закону про ЗМІ були прийняті поправки: дозволили участь іноземних осіб у капіталі теле- і радіокомпаній тільки до 50%. Далеко не всі мовники захотіли чи змогли привести свої корпоративні структури у відповідність із таким законом.

Нагадаємо, що у 2012 році «Радіо Свобода» припинило в Росії ефірне мовлення. У 2008 році повністю перейшла на роботу в інтернеті станція «Голос Америки», у 2009 році — «Міжнародне французьке радіо», у 2011 році — «Російська служба Бі-бі-сі» та «Deutsche Welle».

У вересні ж 2014 року парламент Росії прийняв ще жорсткіші поправки, що обмежують участь іноземного капіталу в ЗМІ до 20%. Під цей закон підпадає левова частка ЗМІ, що працюють в РФ зараз.


Читайте також:
Більшість каталонців бажає незалежності
Німеччина святкує 25 років від падіння Берлінської стіни
Принца Джорджа визнали наймилішою дитиною Британії
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...