• Німеччина святкує 25 років від падіння Берлінської стіни

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    П'ятниця, 7 листопада 2014 року
У столиці Німеччини у п'ятницю розпочалися урочисті заходи на честь 25-ї річниці падіння Берлінського муру, повідомляє «Укрінформ», посилаючись на власного кореспондента у ФРН. 

«Ніч із 9-го на 10 листопада 1989 року є, на мій погляд, найвидатнішою в німецькій історії», — заявив президент бундестагу Норберт Ламмерт під час відкриття парламентського засідання, присвяченого цій історичній даті.

На його думку, падіння Берлінської стіни було не «дивом», а «наслідком» небувалої не лише в історії Німеччини мирної революції. Він укотре підкреслив, що такі зміни були б неможливими без активної діяльності борців за громадянські права у колишній Східній Німеччині.

Нагадаємо, що спорудження Берлінського муру розпочалося у ніч на 13 серпня 1961 року. Бетонний мур заввишки чотири метри аж до 1989 року відгороджував Західний Берлін, що належав капіталістичній ФРН, від соціалістичної східної частини міста та решти території НДР. Загальна довжина стіни становила 160 км. Мур мав запобігати масовій утечі східних німців до Західного Берліна. Під час спроб нелегально перетнути стіну загинули, згідно з офіційними даними, щонайменше 138 людей.

Символічне падіння Берлінської стіни відбулося 9 листопада 1989 року. Офіційне ж возз'єднання Німеччини відбулося 3 жовтня 1990 року.


Читайте також:
Загинув відомий російський актор, що виступав проти політики Путіна
«Крим ваш? Ночуйте на вулиці» — власник чеського готелю
У Портленді пройшов Чемпіонат з борід і вусів
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...