• Загинув відомий російський актор, що виступав проти політики Путіна

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Четвер, 6 листопада 2014 року
Російський актор театру та кіно Олексій Девотченко був знайдений мертвим у квартирі, яку він знімав на півночі Москви, пише «Радіо Свобода».

За повідомленням столичного управління Слідчого комітету Росії, ознак насильницької смерті на тілі Девотченка не виявили. Здійснюється дослідча перевірка. Одна з непідтверджених офіційних версій зазначає, що він помер через нещасний випадок, інша — від серцевого нападу. В той же час, актор Станіслав Садальский у своєму «Живому журналі» пише про те, що Девотченка могли вбити.

З 90-х років артист працював у багатьох петербурзьких театрах, а з 2011 по 2012 роки — у Московському театрі юного глядача, з 2012 року — в трупі Московського художнього театру ім. Чехова.

Знаменитим актор став завдяки ролі в серіалі «Бандитський Петербург».

У 2011 році він відмовився від звання «Народний артист Росії» та від двох державних премій, заявивши, що не візьме нагород з рук Володимира Путіна.

У Девотченка була активна громадянська позиція. Зокрема, він був членом «Об’єднаного громадянського фронту» в Петербурзі і брав участь у багатьох акціях опозиції: наприклад, у скликанні Конгресу інтелігенції «Проти війни з Україною та пропагандистської істерії», у «Марші правди» за свободу ЗМІ та проти пропаганди. 

На своїй сторінці у «Фейсбуці» опозиційний російський політик Борис Нємцов написав: «Сьогодні загинув Олексій Девотченко — найталановитіший актор та Громадянин. Я відчуваю гордість, що був із ним знайомий, ходив на його моноспектаклі. Я гордий тим, що ми разом брали участь у Маршах Миру та мітингах за свободу нашої Батьківщини. Я захоплювався його силою та переконаністю. Я знав, як він ненавидів брехню, фальш та лицемірство влади. Як він усіх їх глибоко ненавидів та зневажав. Він був унікальний і повірити, що цей бунтар і герой помер своєю смертю я не можу…», — пише Нємцов.

Зазначимо, на початку 2012 року повідомлялося, що актора побили невідомі в московському метро.


Читайте також:
Президент Total Маржері загинув у московському аеропорту «Внуково»
Помер один із перших засновників Яндекса
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...