• Макаревич: «За допомогою танків слов’янський світ побудувати неможливо»

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Вівторок, 25 листопада 2014 року
Якщо Росія хоче, щоб Україна була з нею разом, Росії слід стати привабливішою за Європу, а не намагатися побудувати слов’янський світ за допомогою танків. Таку думку висловив лідер гурту «Машина времени» Андрій Макаревич у казахському місті Алмати, повідомляє Forbes Kazakhstan.

«Якби Путін не припустився помилки з Кримом, якби ми не полізли в Донбас, сьогодні ситуація в Україні була б зовсім іншою. Якщо країна обирає інший шлях розвитку, це її священне право. Якщо ми хочемо, аби ця країна була з нами, нам потрібно стати багатшими і більш привабливими, ніж Європа, до якої прагне Україна. А на танках слов’янського світу не побудуєш — тільки слов’янську війну. Це шлях в нікуди», — вважає Макаревич.

«Ми завжди були друзями, безліч родичів живе по обидва боки кордону. Я не розумію, як можна було це все зруйнувати і пересварити всіх за один тиждень. Я дуже сподіваюся, що все відновиться, але тепер на це потрібний час», — каже музикант.

А стосовно акцій очорнення, які вчинила Макаревичу російська пропаганда, і скасування його концертів, легендарний музикант зберігає спокій.

«Влаштували публічну пороття, вигадали щось, розпустили брехню по всіх телеканалах, усі ці шавки, що прислуговують владі, розкричалися — і ось скасовують концерти. Вигадали, що я виступав перед карателями. Я ніколи не виступаю перед солдатами, я пацифіст. І постріляти, як Пореченкову, мені не цікаво. Тому це велика дурниця, і вона скоро мине», — каже Макаревич.

«Завдяки цій історії моя популярність дуже зросла, люди не можуть потрапити на концерт. Радянська влада в усі часи вміла робити героїв із тих, хто для неї є небажаним. Влада наступає на одні й ті самі граблі».

«Вона все хоче контролювати і всім управляти. А є речі, які владі не належать, і вона цього дуже боїться. Будь-який тоталітарний режим боїться, коли з'являється щось популярне, йому не підвладне (включаючи і мистецтво). Я на це дивлюся, як на явище природи — ну, йде дощ і мине, не вперше», — ділиться своїм філософським підходом музикант.


Читайте також:
Андрій Макаревич написав пісню проти агресії РФ
В Україні щодо Пореченкова порушили кримінальну справу
Експеримент американського журналіста: тиждень перегляду тільки російських каналівПідписатися:

Social comments Cackle

загрузка...