• Пішов з життя реформатор Каха Бендукідзе

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    П'ятниця, 14 листопада 2014 року
У четвер, 13 листопада, в Лондоні помер автор економічних реформ у Грузії, підприємець, колишній міністр економіки Грузії, засновник «Вільного університету» Каха Бендукідзе.

За попередньою інформацією, причиною смерті стала серцева недостатність, повідомляють «Новости-Грузия».

Із кінця 1980-х років до середини 2004 року Бендукідзе був підприємцем у Росії, зокрема був генеральним директором холдингу «Об'єднані машинобудівні заводи». У 2004 році він на запрошення президента Грузії Михайла Саакашвілі обійняв посаду міністра економіки, а згодом міністра з координації економічних реформ.

Відповідно до доповіді «Ведення бізнесу» Світового банку, при Бендукідзе у 2004—2007 роках Грузія стала найбільш реформованою у світі країною. Зокрема, вона піднялася зі 137-го на 11-те місце в рейтингу країн щодо легкості ведення бізнесу, випередивши Францію і Німеччину.

Після перестановок в уряді Грузії в січні 2008 року Бендукідзе став на чолі канцелярії уряду. В лютому 2009 року він залишив державну службу і почав вкладати кошти в освіту через створений ним Фонд знань — некомерційну благодійну організацію — і Вільний університет, який став одним із кращих університетів Грузії.

У травні 2014 року Бендукідзе прийняв запрошення українського президента Петра Порошенка стати членом Економічної і дорадчої ради при уряді України. В інтерв'ю, яке він дав невдовзі після призначення, Бендукідзе сказав, що Україна «мусить зробити відважні кроки для трансформації економіки, плачевна ситуація в якій посилюється величезними держвидатками і корупцією». Запропоновані ним реформи включали зміну податкової системи, підвищення цін на споживаний всередині країни газ, жорстку боротьбу з корупцією, скорочення державного апарату, в тому числі співробітників правоохоронних органів.

«Останнім часом він [Бендукідзе] часто жартував: „Я подорожую багатьма цікавими місцями, Україна, США, Британія, Швейцарія. Ну, а в перервах між поїздками буваю в Генпрокуратурі Грузії. Щоправда, коли я туди приходжу, на годині так десятій спілкування слідчі просять мене, аби я їх відпустив, а я наполягаю, що я ще не розповів їм, якою має бути система освіти“», — пише у своєму фейсбуці Бачо Корчилава, колишній прес-аташе посольства Грузії в Україні.

Касі Бендукідзе було 58 років.


Читайте також:
Саакашвілі оголосили у внутрішній розшук в Грузії
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...