• У насильстві в Гонконзі винний Пекін?

  • Неділя, 12 жовтня 2014 року

3 октября лица, выступающие против акции «Займём Центр», сделали своей мишенью мирных демонстрантов в районе Монг Кок, а на некоторых демонстранток напали, совершая по отношению к ним сексуальные домогательства. Фото: Poon Zai-shu/Великая Эпоха
3 жовтня особи, що виступають проти акції «Займемо Центр», напали на мирних демонстрантів у районі Монг Кок, а по відношенню до деяких демонстранток вчиняли сексуальні домагання. Фото: Poon Zai-shu/Велика Епоха

3 октября в районе Монг Кок связанные с Пекином контр-протестующие яростно напали на мирных демонстрантов Революции зонтиков. Фото: Poon Zai-shu/Великая Эпоха

3 жовтня в районі Монг Кок пов'язані з Пекіном контр-протестувальники люто напали на мирних демонстрантів Революції парасольок. Фото: Poon Zai-shu/Велика Епоха

Онлайн-директива от Caring Hong Kong Power призывает своих членов применить к протестующим насилие, называя тех «предателями» Китая. Скриншот: Weibo.com

Онлайн-директива від Caring Hong Kong Power закликає своїх членів застосувати до протестувальників насильство, називаючи тих «зрадниками» Китаю. Скріншот: Weibo.com

Агресивні демонстранти, що виступають проти акції «Займемо Центр» в Гонконзі, які напали на студентів і вчинили сексуальні домагання до демонстранток, пов'язані з Пекіном, повідомляє Hongkongers.

«Виглядає так, ніби в Гонконзі відбувається Культурна революція. Найбільше боїшся тих, хто стоїть перед тобою, — сказав в інтерв'ю «Великій Епосі» торговець із Шеньчженя під псевдонімом Містер Лі. — Подібне не повинно відбуватися в такому розвиненому суспільстві, як Гонконг».

За словами Лі, більшість контр-протестувальників говорили з акцентом материкових китайців.

Лі каже, що Бюро зі зв'язків Центрального народного уряду вже давно організувало групу материкових китайців, аби ті застосовували насильство проти акції «Займемо Центр». Учасникам гонконзького «Антимайдану» з материкового Китаю пообіцяли документи, що дозволяють жити на постійній основі в Гонконзі чи Макао.

Як зазначає Лі, в Гонконзі зараз перебувають тисячі таких людей.

«Багато материкових китайців насправді діють за вказівкою Китаю не тому, що є ідейними прихильниками цього. Вони розуміють, що відбувається, і роблять це, щоб заробити», — сказав Містер Лі.

Але на тлі масових протестів у Гонконзі кількість контр-протестувальників усе ж досить мала. Сотні осіб, завербованих для виступу проти демократичного руху «Займемо Центр», були затьмарені близько 100 тисячами протестувальників, розосереджених по чотирьох районах Гонконгу.

Але противники мирного руху все ж створили неприємності, б’ючи демонстрантів, збиваючи намети і розриваючи транспаранти.

Противники руху «Займемо Центр» зробили своїми мішенями учасниць акції протесту. Одна з жінок розповіла Міжнародній амністії, як її схопив за груди чоловік, коли вона о 16 годині 3 жовтня стояла з іншими протестувальниками в Монг Кок.

Вона розповіла, що той чоловік напав і на двох інших жінок.

Деяких із противників руху «Займемо Центр» організувала група Caring Hong Kong Power, яка була створена в червні 2011 року. Вона фінансується Комуністичною партією Китаю, як раніше повідомляла «Велика Епоха».

Увечері 3 жовтня в мережі почала поширюватися внутрішня директива від Caring Hong Kong Power. Вона нагадала людям, що потрібно взяти з собою сині стрічки — символ, який зараз асоціюють із демонстрантами-противниками руху «Займемо центр», — для участі 4 жовтня в акціях у Монг Кок.

У вищезазначеній замітці мовиться: «Для боротьби з рухом „Займемо Центр“ і забезпечення стабільності в Гонконзі насильство є необхідним».

«Якщо протидіяти рухові „Займемо Центр“ не вдасться, громадська думка схилиться до того, аби підтримати дії поліції проти студентів. Якщо все інше не допоможе, для знищення зрадників Китаю буде задіяна [Народна] Визвольна армія», — повідомлялося в директиві.

Насильство спалахнуло в Монг Кок у другій половині дня 3 жовтня. Поодинокі прояви ворожості відбувалися, коли контр-демонстранти продовжували нападати на мирних протестувальників у Монг Кок, Козвей Бей та Адміралтействі.

«Це тріади. Я впізнаю їхні повадки, образи та методи. Деякі з них не з Гонконгу, вони материкові китайці», — сказав Тан Кам-хун, фотограф, що проживає в Гонконзі, у статті під назвою «Китайські тріади повертаються до Гонконгу» французької газети Libération.

Уже давно ходили підозри, що китайський режим намагається в Гонконзі використовувати насильство, аби змусити замовчати своїх критиків.

Кевін Лау, колишній головний редактор газети «Мін Пао», в лютому цього року отримав колоті й різані рани на спині та ногах. Багато гонконгців вважають, що за нападом стояла Комуністична партія Китаю.

Чень Пін, власник журналу iSun Affairs, у червні 2013 року був побитий бандитами перед своїм офісом. iSun Affairs часто критикує адміністрацію Гонконгу і її зв'язки з Пекіном.

«Можливо, я образив кількох людей з режиму компартії», — сказав Чень.

Крім того, в червні минулого року в передні ворота будинку Джиммі Лая врізалося авто, зруйнувавши їх. Лай — засновник і голова Next Media, однієї з найбільших видавничих груп Гонконгу і Тайваню. Її публікації відомі своєю критикою китайського режиму. Після того як ворота Лая протаранили, бандити акуратно поклали перед ними сокиру і м’ясницький ніж.

Лі Чунь, Велика Епоха


Читайте також:
Китайцям не дозволяють дізнатися про події в Гонконзі
Голова Китаю ставиться до Гонконгу м'якше?
У Гонконзі голосують за демократію
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...