• Чому заарештували сина Джекі Чана?

  • Субота, 30 серпня 2014 року
Суперзірка кунг-фу Джекі Чан тісно пов'язаний із фракцією колишнього глави КНР Цзян Цземіня, над яким вже розпочато слідство з боку нинішнього китайського керівництва, як повідомляла днями «Велика Епоха». Тепер Джекі Чану дано попередження, зазначають аналітики.

Джекі Чан стоїть на сцені в позі кунг-фу поруч із Бо Гуагуа, сином нині опального колишнього чиновника компартії Бо Сілая, в Оксфордському університеті у 2008 році

Джекі Чан стоїть на сцені в позі кунг-фу поруч із Бо Гуагуа, сином нині опального колишнього чиновника компартії Бо Сілая, в Оксфордському університеті у 2008 році. Скріншот: takungpao.com

Люди, які коли-небудь були в тісних зв'язках із колишнім главою Комуністичної партії Китаю Цзян Цземінєм, потрапляють під слідство і чистки, отримують тюремні терміни, оскільки антикорупційна кампанія нинішнього лідера Сі Цзіньпіна безжально пройшлася по всій партії. Цього разу, як зазначають аналітики, в незручне становище потрапила і суперзірка кунг-фу за свої зв'язки з колишнім лідером.

14 серпня поліція в Пекіні заарештувала за зберігання наркотиків Джейсі Чана, сина зірки кунг-фу Джекі Чана. Раніше Джекі Чан був спеціальним представником Китаю по боротьбі з наркотиками.

Поліція повідомила про затримання лише 18 серпня. Разом із Джейсі Чаном у будинку Джекі Чана в Пекіні була арештована кінозірка з Тайваню Кай Ко. Було вилучено 100 грам (3,53 унції) марихуани, а Джейсі Чан поміщений під варту в Дунченське відділення поліції за звинуваченням в укритті наркоманів.

19 серпня рупор партії — Центральне телебачення Китаю (CCTV) — пустило в ефір кадри, де Джейсі Чан заявляє, що він почав приймати наркотики вісім років тому і зберігає наркотики вдома. Кай Ko показали одягненим у тюремну форму, присоромленим, і як він у сльозах зізнається у своїй вині.

Примушування до публічних визнань на очах у всіх часто використовувалося китайським комуністичним режимом ще з часів Мао Цзедуна. Зізнання застерігали інших і водночас принижували тих, хто зізнавався.

Народжений у Гонконзі актор Джекі Чан був членом Народної політичної консультативної ради Китаю (НПКРК), органу політичних порад Китаю.

Він набув дурної слави і викликав чимале обурення своєю серією спірних, прокомуністичних висловлювань, які були опубліковані засобами масової інформації: «У Гонконзі і Тайвані безлад, бо їм дали занадто багато свободи», «китайський народ потребує того, щоб його контролювали» і «вибори на Тайвані — це смішно».

За словами Чжао Сяохуей, провідного фінансового журналіста з Тайваню, чиновники, що мають такі гарні зв'язки в Китаї, як Джекі Чан, як правило, були в змозі визволити своїх дітей з біди. Те, що Чан цього не може, говорить багато про що.

У коментарі Чжао написав: арешт сина Чана — це сигнал про те, що політична сила, яка стоїть за Чаном, пала. Китай — країна, якою правлять люди, а не закони, зазначає Чжао, і тому особиста влада та статус є ключовими факторами.

Зв'язки


Джекі Чан має міцні зв'язки у фракції Цзян Цземіня.

Наприклад, Чан має тісні стосунки з Бо Гуагуа, сином опального колишнього чиновника КПК Бо Сілая, який у вересні 2013 року був засуджений до довічного ув'язнення. Бо Гуагуа у 2008 році запросив Чана в Оксфордський університет у Великобританії виступити із промовою. На фотографіях гонконзького новинного інформагентства Takungpao, Джекі Чан стоїть на сцені в позі кунг-фу, а поруч із ним Бо.

Чан також має тісні зв'язки з китайською фолк-співачкою Сун Цзуїн, яку всі вважають коханкою Цзян Цземіня.

Джекі Чан тісно притискає свою щоку до щоки Сун Цзуїн, стоячи в неї за спиною і поклавши руку їй на плече на засіданні НПКРК у Пекіні 5 березня 2014

Джекі Чан тісно притискає свою щоку до щоки Сун Цзуїн, стоячи в неї за спиною і поклавши руку їй на плече на засіданні НПКРК у Пекіні 5 березня 2014. Скріншот: takungpao.com

За словами Чжао, арешт сина Чана — це «просто наслідок усунення Сі Цзіньпіном Цзяна від влади». Минулого року була звільнена низка вищих посадових осіб — прихильників Цзяна. Найбільшим скинутим «тигром» досі був Чжоу Юнкан, колишній глава системи безпеки Китаю і відданий помічник Цзяна. 29 липня Чжоу був офіційно поміщений під варту.

Навіть імовірна коханка Цзяна, Сун, вже понад як місяць зникла з поля зору громадськості. У китайському суспільстві і в зарубіжних китайськомовних ЗМІ поширилася чутка, що Сун насправді перебуває під слідством антикорупційної бригади і військових (Сун — офіцер Народно-визвольної армії) через її зв'язки з Цзян Цземінєм.

Деякі вважають дату того, коли було оголошено про арешт сина Чана, значимою.

Напередодні, 17 серпня, в Гонконзі пройшла велика акція протесту проти місцевого демократичного руху. Повідомлялося, що багато хто з протестувальників були жителями материкового Китаю і кожному з них за участь у протесті заплатили по 50 доларів США.

Ця дата (17 серпня) збіглася з 88-м днем народження Цзян Цземіня. Деякі вважають, що гонконзькі протестувальники були найняті фракцією Цзяна.

«Вкидання новин про сина Чана відразу після 17-го призначене не тільки для того, щоб налякати Чана, а й для того, щоб застерегти тих у фракції Цзяна, хто стоїть за Чаном», — написав політичний коментатор Чень Симінь.

Лу Чень, Велика Епоха


Читайте також:
Джекі Чан замішаний у новому скандалі
Бойові мистецтва Китаю — техніка надлюдей
Майстри ушу в Китаї побили великий натовп бандитів
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...