• Історія Китаю (41): Ван Чжаоцзюнь — красуня, що пожертвувала собою заради миру

  • Понеділок, 22 вересня 2014 року
Ван Чжаоцзюнь — красуня-миротворець

Ван Чжаоцзюнь — красуня-миротворець. Ілюстрація: Юй-мол./Велика Епоха

Ван Чжаоцзюнь — одна з чотирьох красунь стародавнього Китаю. Вона народилася в сім'ї освічених людей в епоху династії Західна Хань і, коли виросла, була обрана палацовою дамою.

Згідно з правилами, що існували в ті часи, імператор завжди вибирав наложниць із палацових дам за їхніми портретами. Але царський художник-портретист Мао писав гарні портрети тільки тим жінкам, які давали йому хабара. Чжаоцзюнь відмовилася це зробити, і художник зобразив її менш привабливою. Як і багато інших, у палаці вона жила, як птах у клітці, і не мала жодних шансів зустріти імператора Юань-ді.

У 33 році до н.е. до Чананю прибув правитель хунну, щоб укласти мирний союз, поріднившись з імператорською сім'єю. Не бажаючи віддавати цареві свою єдину дочку, імператор Юань-ді вирішив вибрати наречену з палацових дам. Він віддав своєму гарему наказ: «До тієї, хто добровільно погодиться відправитися до регіонів хунну, я ставитимуся як до принцеси». Оскільки хунну жили кочовою культурою на дальній «невідомій» півночі, ніхто не захотів прийняти цю пропозицію, крім Чжаоцзюнь.

Імператор Юань-ді видав її заміж за правителя хунну, а вже після того, як було влаштоване весілля, імператор вперше побачив Чжаоцзюнь. Імператор із подивом виявив, що вона була приголомшливої вроди, витонченою і розумною. Та було вже надто пізно, щоб утримати Чжаоцзюнь для себе. Із величезним жалем він змушений був дозволити їй виїхати із правителем хунну.

Після повернення до свого палацу Юань-ді знову вивчив портрет Чжаоцзюнь і в люті стратив художника.

За легендою, коли Чжаоцзюнь виїжджала з Китаю на північ, знаючи, що більше ніколи не побачить свою батьківщину, вона заспівала сумну пісню під назвою «Перетинаючи кордон». Коли дикі лебеді, що пролітали повз, почули слова пісні, від смутку вони навіть припинили махати крилами і впали на землю.

Чжаоцзюнь залишила батьківщину і все життя прожила на території хунну. Вона вмовила правителя хунну підтримувати з Китаєм мир. Крім того, вона познайомила хунну з китайською культурою. https://www.epochtimes.com.ua/kultura-starodavnyogo-kytayu Після смерті правителя вона вирішила дотриматися звичаю хунну і вступити в повторний шлюб зі старшим сином від колишньої дружини правителя. Це суперечило моральним нормам китайських ханьців, але вона зробила це для того, щоб зберегти мир і дружбу між двома країнами, який протривав понад 50 років. Після смерті на її честь був побудований меморіал, до якого протягом багатьох поколінь дбайливо ставилися як хунну, так і ханьці-китайці.


Читайте також:
Історія Китаю (128): Імператриця Ма — зразкова володарка династії Мін
Історія Китаю (40): Сима Цянь — батько першої повної історії Китаю
Історія Китаю (39): Су У — вірний посол, якому 19 років довелося бути пастухом
Історія Китаю

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...