ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Гонконг: влада і протестувальники розкривають плани остаточного розгону

Велика Епоха
Гонконг, протест, розгін, новини

Загальний вид — намети на зайнятій дорозі в Адміралтейському районі Гонконгу — головному місці протесту цього руху. 6 грудня 2014 року. Фото: Johannes Eisele/AFP/Getty Images

Уперше за понад два місяці Парасолькових протестів є відчуття близького кінця. Влада на цьому тижні хоче прибрати останні два місця акцій протесту в Адміралтействі, де розташований уряд Гонконгу, і в Козуей-Бей, торговому районі поруч.

Як повідомляє Radio Television Hong Kong, у наметовому містечку в Адміралтействі залишилося всього тільки 300 протестувальників, а, за даними South China Morning Post, на шматочку зайнятої території у Козуей-Бей протестувальників залишилося менше 50-ти.

Коли на початку жовтня Парасольковий рух перебував на своєму піку, він привернув десятки тисяч прихильників. Рух, який очолювали студенти, вимагав повністю демократичних виборів і відставки вищого керівника Гонконгу Лян Чженьїна.

Але з часом провал студентських груп у досягненні їхніх цілей, жорстокі дії поліції, охолодження суспільної підтримки нескінченного майдану і гра уряду Гонконгу у напускну терпимість поступово скоротили кількість протестувальників.

Можливо, відчуваючи цю слабкість, влада нещодавно настійно запропонувала, що настав час придушити «незаконну вуличну окупацію».

Президент Законодавчої ради (ЗР) Гонконгу Джаспер Цан запропонував у понеділок, що ЗР може забезпечити заборону, аби прибрати протестувальників від будівлі законодавчих зборів. За словами Кана, рішення буде прийнято після наради з усіма законодавцями. Деякі пан-демократичні законодавці вже висловили незгоду із цим планом.

У той же день високий суд Гонконгу дав автобусній компанії All China Express припис очистити території, що безпосередньо прилягають до «Парасолькової площі» — основного місця протесту в Адміралтействі. All China Express опублікує приписи суду у місцевих газетах і зустрінеться із судовими приставами і поліцією Гонконгу, щоб у вівторок обговорити деталі очищення [району від демонстрантів]. Очікується, що поліція офіційно оголосить дату звільнення районів після цієї зустрічі.

На відміну від більш ранніх санкціонованих розгонів біля Адміралтейства і Монг Кока, поліція не буде триматися лише областей, зазначених у приписах. Посилаючись на джерело у правоохоронних органах, South China Morning Post повідомляє, що буде залучено 3000 поліцейських, аби звільнити все місце протесту в Адміралтействі і прибрати наметове містечко у Козуей-Бей. Після розгону поліцейські залишаться на місцях протестів для запобігання спробам повторного заняття цих територій демонстрантами.

Новина про те, що поліція планує покласти край гонконзькому Майдану, не повинна шокувати протестувальників-студентів.

У неділю голова адміністрації Лян Чженьїн на прес-конференції оголосив, що Адміралтейство і Козуей-Бей будуть звільнені «в установленому порядку». Лян додав, що очікує „запеклого опору“ від протестувальників, коли поліція почне наступати, і прогнозує, що ті, хто залишився, будуть «усе більш і більш радикальними».

Принаймні стосовно однієї студентської групи Лян може виявитися правим.

Нещодавно створена група «Студентський фронт» стверджує, що вони не здадуться й озброєні щитами захищатимуть місця протестів. Ця група вважає, що протести не можуть бути обмежені лише ненасильницькими діями, повідомляє Reuters.

Говорячи із трибуни «Парасолькової площі», член «Студентського фронту» заявив, що група сама не починатиме нападати, але організована для дії і спробує пустити в хід ризикованіші засоби.

Інші відомі студентські групи наполягають на тому, що залишаться на місцях протестів, будуть дотримуватися своїх принципів неучасті у насильстві і здадуться.

«Наразі наше рішення — не відступати», — каже Івонн Лян, представниця Федерації студентів Гонконгу, повідомляє Wall Street Journal. Раніше вважалося, що Федерація відмовляється від протестів.

Оскар Лай, представник «Сколаризму», велить демонстрантам не „битися із поліцією щосили“, адже це дало б поліції «привід звільнити всю територію».

За словами лідера «Сколаризму» Джошуа Вона, його група залишиться мирною під час розгону в Адміралтействі і закликатиме всіх учнів середніх шкіл і літніх демонстрантів залишити зайняті території, якщо поліція почне наступати, повідомляє Radio Television Hong Kong.

Вон, якого схопили під час розгону у районі Монг Кока 26 листопада, додав, що протестувальникам потрібно «готуватися до арешту, а не до побиття».

Ларрі Он, Велика Епоха


Читайте також:
Гонконзького лідера студентське голодування не зворушило
У насильстві в Гонконзі винний Пекін?
Китайські військові шпигують за Гонконгом із гірської бази