• Китаю завадить розвиватись відсутність чистої води

  • П'ятниця, 25 вересня 2015 року
Місцевий житель виловлює мертву рибу із ріки Фухе в Ухані, вересень 2013 року. За інформацією з акаунта на Weibo одного чиновника, риба загинула від небезпечно високого вмісту аміаку

Місцевий житель виловлює мертву рибу із ріки Фухе в Ухані, вересень 2013 року. За інформацією з акаунта на Weibo одного чиновника, риба загинула від небезпечно високого вмісту аміаку. Фото: STR/AFP/Getty Images

Багато людей твердять, що економіка Китаю і далі ростиме з неймовірною швидкістю, із якою це відбувалося впродовж останніх двадцяти років. Із початку 1990-х річне зростання ВВП у Китаї становило в середньому 8,9%. Це призвело до того, що багато людей стали вважати, що Китай може продовжувати таке стрімке зростання до нескінченності. Китай і правда має величезний ресурс відносно дешевої робочої сили, на яку можна у цьому спиратися. Але практичні люди розуміють, що таке зростання економіки не може тривати вічно. У серії статей я спробую описати деякі із проблем, із якими Китай зараз стикається і, безперечно, зіткнеться у майбутньому в своєму прагненні продовжувати таке швидке [економічне] зростання.

Читайте першу частину: Проблеми Китаю, що заважають швидкому економічному зростанню. Частина 1: Ціна смогу

Однією з великих проблем Китаю є нестача води взагалі і відсутність чистої води зокрема. Населення Китаю становить близько 1,367 млрд людей. Населення планети — близько 7,125 млрд. Іншими словами, населення Китаю становить близько 19,2% від загальної чисельності населення у світі. Але Китай має лише близько 7% світових запасів прісної води. Ой!

Для порівняння: США має населення 319 млн. Канада — 35,5 млн. Сукупне населення цих двох країн — близько 355 млн. Це менше 5% від населення планети. Але разом вони контролюють всю прісну воду у Великих озерах. Вже одне це становить близько 21% від усіх світових запасів прісної води (за об’ємом). Сама Канада з усією своєю арктичною зоною (прісна вода в льоду) контролює [ще] близько 20% світових запасів прісної води. Жителі Канади складають усього тільки близько 0,5% від загальної чисельності населення на планеті. Канада на багато порядків багатша на прісну воду на душу населення, ніж Китай. Навіть США не в одній «ваговій категорії» із Канадою; вона має просто колосальні ресурси прісної води. Неважко зрозуміти, чому канадські й американські громадяни думають, що можуть марнувати чисту воду. Водночас, 780 млн людей у країнах, що розвиваються, взагалі не мають доступу до чистої води. Це вірно і для приблизно 300 мільйонів людей у Китаї (розмір усього населення США).

Ця стаття була вперше опублікована на seekingalpha.com.


Читайте також:
Екологічна катастрофа Китаю: Боротьба із забрудненням
Екологічне лихо в Китаї (частина 3): забруднений ґрунт та їжа
Екологічна катастрофа Китаю: отруйне повітря
Інвесторам потрібні від ЗМІ правдиві повідомлення про Китай

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...