• Через що економіка Китаю застрягла в розвитку?

  • Вівторок, 7 липня 2015 року
Людина запускає повітряного змія під час важкого смогу на набережній Вайтянь. 5 грудня, Шанхай

Людина запускає повітряного змія під час важкого смогу на набережній Вайтянь. 5 грудня, Шанхай. Фото: ChinaFotoPress/ChinaFotoPress via Getty Images

Багато людей стверджують, що економіка в Китаї і далі зростатиме з неймовірною швидкістю, яка була протягом останніх двадцяти років. Із початку 1990-х зростання ВВП Китаю на рік становило в середньому 8,9%. Це привело до того, що багато людей стали вірити, що економіка Китаю може і далі стрімко рости до безкінечності. У Китаї дійсно є величезна відносно дешева робоча сила, на яку можна спиратися. Але практичніші люди розуміють, що зростання економіки не може тривати нескінченно. Я опишу деякі із проблем, з якими Китай зараз стикається і, безперечно, зіткнеться у майбутньому у своєму прагненні продовжувати таке швидке зростання.

Однією з таких проблем є все більше і більше забруднення повітря у великих містах і в їхніх околицях. Увесь світ побачив, скільки було смогу під час Олімпійських ігор у Пекіні. Це спостерігалося вже після того, як китайці спеціально напередодні Олімпійських ігор на багатьох заводах обмежили викид речовин-забрудників. Більше того, деякі заводи навіть закрили за місяць до ігор, аби дати можливість повітрю очиститися. Обмежили і користування авто. Наскільки серйозна в Китаї проблема забруднення, можна судити лише по тому факту, що Пекін [за такого серйозного забруднення] навіть не перебуває у списку найбільш забруднених міст Китаю.

Це таблиця для порівняння ступеня забруднення найбільш забруднених міст Китаю із їхніми аналогами у США:

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...