• Інвестори потребують правдивих повідомлень про Китай

  • П'ятниця, 19 червня 2015 року
Го Цзюнь, директор філії «Велика Епоха Гонконг» виступає із промовою на конференції у Тайвані в листопаді 2014 року. За її словами, як незалежний ЗМІ, що правдиво і прямо повідомляє новини, «Велика Епоха» — це єдине вікно у реальний Китай

Го Цзюнь, директор філії «Велика Епоха Гонконг» виступає із промовою на конференції у Тайвані в листопаді 2014 року. За її словами, як незалежний ЗМІ, що правдиво і прямо повідомляє новини, «Велика Епоха» — це єдине вікно у реальний Китай. Фото: Чень Бочоу/Велика Епоха

Закордонним інвесторам потрібні точні повідомлення новин про економічну та політичну ситуацію у Китаї, і вони не отримують цього зі ЗМІ, які контролює компартія Китаю

Наприклад, коли у Гонконзі почався демократичний Парасольковий рух, протестувальники-студенти влаштували мирну демонстрацію, де спокійно висловили свою вимогу забезпечити справжнє загальне виборче право. Але китайський режим навісив на ці протести ярлики, назвавши їх «заворушеннями», і використовував ЗМІ для спотворення фактів, аби показати протестувальників у поганому світлі.

Коли китайський ринок став другою за величиною економікою у світі, розвиток Китаю став нерозривно пов'язаний з іншим світом. Протягом останніх двох років події, такі як втеча начальника поліції Ван Ліцзюня до консульства США, вирок екс-члену Політбюро Бо Сілаю і падіння колишнього голови безпеки Чжоу Юнкана, призвели до великого відтоку капіталу. Зарубіжні країни ставили питання, що ж насправді сталося в Китаї під час цих інцидентів.

За словами Го Цзюнь, директора філії «Великої Епохи» у Гонконзі, за останні 10 років «Велика Епоха» невпинно повідомляла новини із Китаю й аналізувала ситуацію, в якій перебуває режим. На початку 2012 року «Велика Епоха» передбачила падіння Чжоу Юнкана, каже Го.

Вона додала, що у вересні 2013 року «Велика Епоха» розповіла таємницю лояльності Чжоу Юнкана до Цзян Цземіня, розкрила інформацію про корупцію і вбивства, в яких він був замішаний, і передбачила його падіння. Ці прогнози теж виявилися вірними.

Акції PetroChina зараз упали із піку в 11,32 гонконзьких доларів (US $1,46) у 2013 році до 8,54 гонконзьких доларів (US $1,10). Один з інвесторів сказав, що політичні ризики стали найважливішим фактором на фондовому ринку Гонконгу, і він шкодує, що не читав «Велику Епоху» раніше і зазнав на акціях PetroChina великого збитку.

Зі сторони важко зрозуміти, як може бути, щоб утеча начальника поліції справила такий великий вплив на компартію і привела до арешту Чжоу Юнкана. Як пояснила Го, це сталося тому, що більшість новин у Китаї приховали.

«У Гонконгу і на Тайвані важко прочитати справжні новини Китаю, вони, швидше, протилежні», — зазначила Го.

За її словами, влада компартії базується на брехні, тому та повинна маніпулювати ЗМІ, щоб обманювати свій народ і зберегти владу.

Із розширенням ринку Китаю для постійної підтримки свого режиму компартії потрібна допомога від міжнародних ЗМІ, аби ті певною мірою приховували новини, заявляє Го.

Тому компартія спокушає медіамагнатів економічними вигодами або залякує їх, аби маніпулювати кутом подачі новини і змусити їх відмовитися від основоположного принципу чесності та достовірності у повідомленні новин, яких ЗМІ зобов'язані дотримуватися.

Го навела приклад гонконзької South China Morning Post, яка колись була центральною газетою англійською мовою. Після того як китайська компартія купила її через найбагатшу в Малайзії людину Роберта Куока, її головного редактора замінили на члена Політичної консультативної конференції КНР Ван Сянвея.

За словами Го, «Велика Епоха» є повністю незалежним ЗМІ, який не має вкладів у Китаї, тому економічна спокуса і тиск із боку компартії не справляють на газету ніякого впливу. «Велика Епоха» постійно повідомляє достовірні новини про Китай і присвячує свою діяльність відродженню традиційної культури Китаю.

Незважаючи на те, що ринок друкованих ЗМІ в усьому світі стрімко скорочується, «Велика Епоха» за останні 14 років, навпаки, зросла — вона видається у 35 країнах і 21 мовою.

На думку Го, політика Китаю і його економіка нероздільні. За багатьма компаніями стоять руки компартії, і люди з різних секторів жадають дізнатися, що відбувається в Китаї.

Закордонним інвесторам, аби приймати правильні рішення, слід засвоїти, яка найновіша політична ситуація у китайській компартії і найбільш реалістичний можливий розвиток подій у Китаї, вважає Го. «Велика Епоха» для них — єдине вікно у реальний Китай.

У Міньчоу, Велика Епоха


Читайте також:
«Велика Епоха» проаналізувала діяльність компартії Китаю
Наша історія: Велика епоха настала 
«Велика Епоха»: про нас 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...