• У Китаї заарештовано більше 500 спільників екс-голови безпеки

  • Вівторок, 23 грудня 2014 року
Чжоу Юнкан

Чжоу Юнкан. Фото: LIU JIN/AFP/Getty Images

Китайський режим хотів побудувати справу проти Чжоу Юнкана. Під час проведення розслідувань вони [влада] отримали навіть більше, ніж очікували.

Колишнього голову безпеки Чжоу Юнкана нещодавно виключили з компартії Китаю за довгий перелік злочинів, і зараз Верховна прокуратура КНР почала судове слідство [у його справі].

Хоча виключення Чжоу було офіційно оголошено 5 грудня, Центральна комісія із перевірки дотримання дисципліни поділилася цією новиною із провінційними партійними комітетами раніше — 12 листопада, повідомляє гонконзьке видання Cheng Ming. Згідно з документами комісії, справа Чжоу Юнкана є складною і включає широкий і глибокий спектр питань.

У документах зазначено, що в листопаді було затримано 521 спільника Чжоу. 13 осіб уникли арешту через те, що або втекли із країни, або пропали безвісти. Серед них Сяо Ся, тітка Чжоу Юнкана, його особистий помічник Лян і три його коханки.

Раніше гонконзькі ЗМІ повідомляли про те, що прямо чи опосередковано пов'язані з Чжоу Юнканом понад 200 чиновників рівня помічника провінційного парткому і вище. Цих чиновників підвищував на посаді або особисто Чжоу, або його найближче оточення, роблячи зусилля із формування з ними тісних зв'язків шляхом надання їм вигід.

Виключення Чжоу Юнкана є найновішою подією у боротьбі за владу, що відбувається нині між двома фракціями всередині компартії, одну з яких очолює китайський лідер Сі Цзіньпін, а іншу — колишній голова партії Цзян Цземінь.

Чжоу Юнкан потрапив під спостереження Сі Цзіньпіна два роки тому через те, що підтримував опального члена Політбюро Бо Сілая. І Чжоу, і Бо — прихильники Цзян Цземіня, вони хотіли приєднатися до Постійного комітету Всекитайських зборів народних представників на 18-му з'їзді у 2012 році і змістити Сі під час зміни керівництва.

Однак фракції Цзяна не вдалося цього зробити через зраду колишнього співробітника поліції Ван Ліцзюня, який, як вважається, викрив цю змову, коли намагався отримати притулок у консульстві США у Ченду.

Ларрі Он


Читайте також:
Через що економіка Китаю застрягла в розвитку?
Членам компартії сказали, що релігія — не для них
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...