ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сі Цзіньпін уникає парасольок

Велика Епоха
Фотознімок Сі Цзіньпіна, який завоював нагороду National News Award — китайський еквівалент Пулітцерівської премії

Фотознімок Сі Цзіньпіна, який завоював нагороду National News Award — китайський еквівалент Пулітцерівської премії

Лідер китайського режиму тримається подалі від парасольок, навіть під час зливи.

У дощову п'ятницю, коли Сі Цзіньпін 19 грудня прибув до Макао, аби відсвяткувати 15-річчя повернення цього міста Китаю, журналістам та учасникам заходу видали плащі і сказали прибрати подалі свої надійні предмети проти сирої погоди, повідомляє «Радіо і телебачення Гонконгу».

Один із гонконзьких журналістів розповів «Агентству Франс-прес», що парасольки були заборонені, тому що вони б «завадили польотам». Судячи з усього, влада була стурбована тим, що розгорнуті парасольки могли вилетіти з рук тих, хто слабко їх тримав, пояснив інший журналіст.

Але між рядків це звучить ясніше нікуди: китайський комуністичний лідер не збирається нікому дозволити впіймати себе поряд із символом нещодавніх продемократичних протестів у Гонконзі.

Міжнародні ЗМІ охрестили гонконзькі протести «Парасольковим рухом» після того, як 28 вересня демонстранти використовували парасольки, аби захистити себе від сльозогінного газу і поліцейських кийків.

І цікаво, що за іронією долі Сі Цзіньпін зрештою все-таки «приєднався» до протестів.

Фотознімок Сі Цзіньпіна із парасолькою [див. верхній фотознімок статті — прим.ред.] завоював нагороду National News Award — китайський еквівалент Пулітцерівської премії, — і сталося це 22 жовтня, за тиждень до того, як виповнився місяць від початку протестів «Займемо центр».

«До біса парасольку, дивіться, які штани!»


Користувачі мережі «попрацювали» над цим фото, дали Сі жовту парасольку (спочатку він тримав темно-синю) і змонтували його зображення на численних сценах протесту. Ці нові зображення набули величезної популярності й облетіли інтернет, принаймні, у Гонконзі.

Змонтоване протестувальниками у Гонконзі фото Сі Цзіньпіна із парасолькою

Змонтоване протестувальниками у Гонконзі фото Сі Цзіньпіна із парасолькою

«Дядя Сі» веде натовп протестувальників проти співробітників поліції у такий спосіб, який відомий лише йому самому.

Парасолькові протестувальники навіть зробили картонні фігури Сі в натуральну величину і розмістили їх у реальних місцях протесту в Адміралтействі, Монг Коку та Козвей-Беї.

Після того як поліція Гонконгу 15 грудня поклала край 79-денним протестам, які очолювали студенти заради того, щоб відстояти повністю демократичні вибори у Гонконзі, можна пробачити Сі за невелику параною і політичну обережність, коли він стикається із легким дощем.

Як Сі та інші китайські чиновники збережуть власну гідність і залишаться сухими, одягнувшись лиш у плащі, якщо небеса розкриються і обрушать потік води на наступному офіційному заході, — це вже зовсім інше питання.

Ларрі Он


Читайте також:
Голова Китаю не дав вчинити в Гонконзі криваву бойню
Із промови голови Китаю вирізали слова про конституціоналізм