• Головний радник екс-лідера компартії Китаю потрапив під слідство

  • Понеділок, 5 січня 2015 року
Лін Цзіхуа, один із вищих чиновників комуністичної партії, бере участь у заключному засіданні 18 Всекитайського з'їзду Комуністичної партії Китаю 14 листопада 2012 року. 22 грудня 2014 року було оголошено, що Лін перебуває під слідством за звинуваченням у корупції

Лін Цзіхуа, один із вищих чиновників комуністичної партії, бере участь у заключному засіданні 18 Всекитайського з'їзду Комуністичної партії Китаю 14 листопада 2012 року. 22 грудня 2014 року було оголошено, що Лін перебуває під слідством за звинуваченням у корупції. Фото: Feng Li/Getty Images

Головний радник попереднього лідера Комуністичної партії Китаю звинувачується у «серйозних дисциплінарних порушеннях» і зараз офіційно перебуває під слідством, яке проводять внутрішньопартійні антикорупційні органи, повідомили 22 грудня пропартійні ЗМІ. Останнім часом він обіймав посаду очільника відділу Єдиного фронту — агентства, яке займається пропагандою і агітацією за кордоном. Із цієї посади його вже звільнили.

58-річний Лін Цзіхуа, секретар Центрального секретаріату компартії, був кимось на кшталт начальника штабу у китайській комуністичній системі — він завідував повсякденними справами партії, і йому щодня доводилося стикатися з темними таємницями еліти. На початку 2012 року він допоміг організувати усунення ексцентричного колишнього члена Політбюро Бо Сілая. Менш ніж за місяць по тому його син загинув в автокатастрофі, перевищивши швидкість під час їзди на Ferrari у Пекіні — згідно з повідомленнями, разом із ним у машині були дві молоді жінки. Джерела із кіл партії розповіли тоді «Великій Епосі», що ця аварія насправді була вбивством, яке стало розплатою за роль Ліна у скиненні Бо Сілая і стало попередженням тим, хто брав участь у справі Бо.

Новий лідер партії Сі Цзіньпін прийшов до влади у листопаді того ж року і відтоді енергійно проводить безжальну антикорупційну кампанію, яка включає арешти, допити та позбавлення волі вищих посадових осіб.

Багато спостерігачів вважали, що прямі зв'язки з колишньою адміністрацією — м’якодушного Ху Цзіньтао і люб'язного Вень Цзябао — служитимуть як корисне політичне прикриття. Велика частина проведених Сі чисток була спрямована на чиновників, які отримали величезну владу завдяки махінаціям екс-лідера Китаю Цзян Цземіня (офіційно він був на чолі влади із 1989 до 2002 років) та його ставленика Цзен Цінхуна. Ці люди мали найбільший вплив у сферах влади і, таким чином, створювали найбільший ризик для Сі.

Прелюдія до цього оголошення була вже звичною: спочатку почалося слідство над старшим братом Лін Цзіхуа, Лін Чженце, який був віце-головою Політико-консультативної ради КНР у провінції Шаньсі, свого роду штучного консультативного органу у багатій на вугілля провінції в центральному Китаї. Це сталося у червні, і про це офіційно оголосило антикорупційне агентство партії. У листопаді було розпочато слідство над його молодшим братом Лін Ваньченом, любителем гольфу і бізнесменом зі зв'язками у владі, повідомило South China Morning Post (але про це не оголосили чиновники, що займаються боротьбою з корупцією).

Імена трьох братів взяті з китайського комуністичного політичного лексикону: цзіхуа означає «план», чженце означає «політика», а ваньчен — «здійснити/закінчити», яке часто використовується, коли мова йде про успішне виконання політичного завдання.

Незрозуміло, чи будуть Лін Цзіхуа і його два брати передані судовим органам і покарані, і якщо так, то наскільки суворими будуть ці покарання. Політична мотивація цієї чистки теж незрозуміла, враховуючи те, що Лін не вважався перешкодою або загрозою для політичних планів Сі Цзіньпіна.

Дійсно, у невдалому прояві підлабузництва, яке могло бути призначене для запобігання його скиненню, Лін опублікував статтю в комуністичному ідеологічному журналі «У пошуках істини», в якому зроблено не менше 16 плазувальних відсилань до промов і теорій нового вищого лідера.

У статті був дуже незграбний заголовок: «Рішуче дотримуватися правильного шляху використання китайської специфіки вирішення етнічних проблем; об'єднавшись, боротися, щоб здійснити китайську мрію омолодження китайського народу». Підзаголовок же закликав читачів брати участь у «глибокому вивченні та ретельному виконанні» нещодавніх роздумів Сі Цзіньпіна про китайську етнічну політику.

Але очевидно, що Сі Цзіньпіна це не зворушило. Після того, як було оголошено про слідство над Ліном, ця стаття була видалена.

Меттью Робертсон, Велика Епоха


Читайте також:
Союзник Цзян Цземіня, колишній мер Нанкіна, звинувачується у хабарництві 
У Китаї заарештовано більше 500 спільників екс-голови безпеки
Екс-голову безпеки Китаю вигнали з компартії
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...