• Чому закривають ще один китайський інститут у Європі

  • П'ятниця, 16 січня 2015 року
Скріншот із відео, розміщеного на сайті Інституту Конфуція до того, як його усунули. Опис корейської війни в ролику був охарактеризований філологами як пропагандистський та історично невірний. Цей випадок дає привід для критики, що Інститути Конфуція існують для того, аби поширювати пропаганду компартії

Скріншот із відео, розміщеного на сайті Інституту Конфуція до того, як його усунули. Опис корейської війни в ролику був охарактеризований філологами як пропагандистський та історично невірний. Цей випадок дає привід для критики, що Інститути Конфуція існують для того, аби поширювати пропаганду компартії. Скріншот: Велика Епоха

Інститут Конфуція при Стокгольмському університеті, який працює у Швеції вже 10 років, планують закрити у червні цього року, заявили 20 грудня в університеті. Рішення видворити цю фінансовану Пекіном програму китайської мови відбувається на тлі того, що у світі зростає стурбованість тим, як у ці інститути наймають персонал, і що зміст навчання мусить відповідати ідеологічній лінії Компартії Китаю.

Проректор Стокгольмського університету Астрід Содерберг Віддінг сказала шведській газеті Dagens Nyheter, що створений у 2005 році місцевий Інститут Конфуція став непотрібним — університет з того часу вже налагодив міцні незалежні зв'язки з Китаєм. Вона також згадала, що університету необхідна фінансова незалежність.

«Взагалі-то це приносить погану репутацію, що в рамках університету працюють інститути, які фінансуються іншою країною», — зазначила Віддінг.

Створені у 2004 році і керовані Пекіном Інститути Конфуція — це програми вивчення китайської мови, що існують для співпраці із закордонними школами та університетами.

Іноді порівнювані з Інститутами Гете або Альянс Франсез, Інститути Конфуція відрізняються від них тим, що вони безпосередньо є частиною закордонних навчальних закладів. Інститути Конфуція можуть бути особливо привабливими для багатьох невеликих вишів і шкіл, які не в змозі фінансувати свої власні незалежні китайські програми.

Але в останні роки Інститути зазнали суворої критики за експорт в інші країни під виглядом викладання китайської мови поглядів і цензури Компартії Китаю. Викладачам, які працюють в Інститутах Конфуція, заборонено обговорювати такі чутливі теми, як незалежність Тибету і Тайваню або переслідування Фалуньгун, і їм заборонено мати переконання, які в Китаї придушуються китайським режимом.

Крім того, Інститути Конфуція, які колишній голова Відділу пропаганди Китаю Лі Чанчунь одного разу похвалив як «важливу частину системи пропаганди Китаю за кордоном», були замішані у промисловому шпигунстві. Це є поширеним явищем серед китайців, що живуть за кордоном.

Як раніше повідомляла «Велика Епоха», протиріччя, викликане дискримінаційною практикою найму в Інститути Конфуція, призвело до того, що Університет Макмастера у канадському штаті Онтаріо, відмовився продовжити контракт з Інститутом на своїй території. Термін дії контракту, таким чином, завершився у липні 2013 року.

В Соні Чжао, колишньої викладачки в Макмастері, у її контракті найму було зазначено вимогу зберігати у таємниці свою віру у Фалуньгун, китайське духовне вчення, яке з 1999 року переслідується в Китаї комуністичною владою.

До кінця 2013 року Канадська асоціація університетських викладачів (CAUT), що налічує понад 70 тисяч канадських академічних фахівців, закликала університети і коледжі припинити свої зв'язки з Інститутами Конфуція, які, за її словами, «субсидуються і контролюються авторитарним китайським урядом».

У червні 2014 року Американська асоціація університетських професорів приєдналася до свого канадського аналога, закликаючи університети не співпрацювати зі скандальними Інститутами.

У вересні Чиказький університет відмовився продовжувати контракт із розміщення на своїй території Інституту Конфуція, а за тиждень після того, як цей університет оголосив про своє рішення, Університет штату Пенсильванія пішов за його прикладом.

У жовтні Мішель Жуно-Кацуя, колишній очільник канадської служби безпеки і розвідки по Азійсько-Тихоокеанському регіону, а нині голова приватної консалтингової фірми безпеки, застеріг Шкільну раду Торонто від впливу Інститутів Конфуція в академічних колах, назвавши їх троянськими кіньми.

«Існує загальнодоступна інформація, яка чітко свідчить про те, що контррозвідки західних країн визначили Інститути Конфуція як форми іноземних розвідок, що застосовуються [китайським] урядом і найняті [китайським] урядом», — заявив він.

Лео Тімм, Велика Епоха


Читайте також:
Інститути Конфуція втрачають гроші та вчителів
Викладач: так звані «інститути Конфуція» промивають мізки закордонним студентам  
Конфуція на одній частині Китаю шанують, а на іншій використовують в політичних цілях. Фотоогляд 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...