• Викладач: так звані «інститути Конфуція» промивають мізки закордонним студентам

  • Середа, 12 серпня 2009 року
Останнім часом Пекін став засновувати по всьому світу численні «інститути Конфуція» в співпраці з Азіатсько-Тихоокеанським інститутом досліджень або центрами вивчення китайської мови в іноземних університетах. Проте цей рух піддався критиці за те, що вони під приводом навчання мові насправді експортують комуністичну ідеологію.

У Сполучених Штатах існує близько 40 таких «інститутів Конфуція». Серед учнів у цих інститутах — урядовці та консультанти, які є радниками тих, хто приймає відповідальні рішення.

Патріотизм по відношенню до Комуністичної партії і Китаю

Державний веб-сайт Китаю people.com.cn опублікував учбову програму і матеріали з навчання китайській мові для інститутів, видані Головним управлінням «інституту Конфуція» в Пекіні. Ці інститути дотримуються стандартних інструкцій, тестів і системи навчання, створених під цензурою партійної ідеології.

Навчальні матеріали широко застосовуються в китайських школах за кордоном. Яо Же, викладач китайської мови в школі в Південній Каліфорнії, це підтвердила. Яо сказала: «За допомогою таких навчальних матеріалів Пекін пропагує свою ідеологію патріотизму по відношенню до Комуністичної партії і Китаю, диктаторську культуру і націоналізм. Майже всі китайські школи в Сполучених Штатах використовують матеріали зі спрощеною методикою навчання, створеною Інститутом». Яо назвала це «делікатною холодною війною», «полем битви без беззаперечних доказів», тому що вони «промивають клепки» студентам, які навіть не підозрюють про це.

Вчителі є таємними агентами


Раніше Яо хотіла працювати журналістом у Сполучених Штатах. Проте вона стала викладачем китайської мови, тому що побачила, як сильно комуністичний Пекін просочився в зарубіжні ЗМІ. Вона виявила, що такий вплив спостерігається всюди у Сполучених Штатах.

Пекін також наполегливо створює «колонії» своєї ідеології і непомітно «промиває клепки» китайцям, які живуть за кордоном. Коли відбувається який-небудь негативний інцидент, китайці за кордоном приймають офіційну позицію Пекіна і з презирством ставляться до закордонних китайських дисидентів. Вони стають голосами комуністичного Пекіна в інших країнах.

Відповідно до внутрішньої інформації Комітету лінгвістики Китаю, «інститути Конфуція» створювалися під прапором навчання китайській мові, але замість принципів конфуціанства вони насаджують в голови людей принципи комуністичної ідеології.

«Я — китаєць, а не американець»


У 2007 році китайський журналіст Лі Гун у розмові відзначив, що одного дня бачив учителя китайської мови, який працює в середній школі в США і вчив своїх учнів виголошувати китайською «Я — китаєць, а не американець». «Яким чином американські діти можуть навчитися любити свою країну, якщо їх виучують таким чином? Це вразило мене», — сказав Лі.

«Вплив на культуру за допомогою мови суперечить принципам Startalk»

Startalk є програмою, розробленою «Ініціативною групою лінгвістів департаменту Національної безпеки», яку в січні 2006 року заснував колишній президент США Джордж Буш. Вона спрямована на розширення і поліпшення методики навчання стратегічно важливих мов світу, які до теперішнього часу широко не вивчалися в Америці. У програму входить арабська мова, пізніше до неї додалась китайська.

Одного дня Лі зустрівся з начальником лінгвістичного відділу департаменту Національної безпеки, який побажав зберегти анонімність, оскільки він не уповноважений говорити від імені департаменту. Лі поставив питання, чому обидві мови (арабська і китайська) визначені як стратегічно важливі для національної безпеки США? Начальник відділу відповів, що арабська необхідна для запобігання тероризму, а коли його запитали, чому китайська мова також є в списку, у відповідь він лише посміхнувся.

Коли Лі запитав цього начальника про вплив іноземних агентів на освітній процес у школах, той відповів, що два роки тому ЦРУ звернулося із закликом до суспільства повідомляти про будь-якого китайського викладача, який працює в Лос-Анджелесі і, за їх підозрою, веде шпигунську діяльність.

Приховане «промивання клепків»

Слід зазначити, що на офіційному веб-сайті Комуністичної партії заявлено, що закордонні школи навчання китайській мові є одним із «трьох китів» міжнародної пропаганди, яку веде компартія Китаю.

Батьки і не здогадуються про те, що підступні методи «промивання клепків» закладені в навчальних посібниках і матеріалах.

Згідно з інформацією, отриманою від викладача китайської мови, яка працює в «інституті Конфуція» у Сполучених Штатах Америки і побажала не розголошувати своє ім'я, батькам і викладачам не відомо про приховані методи «промивання клепків», закладених у навчальних посібниках і матеріалах. Ці матеріали включають розділи по дослідженню життя комуністичних лідерів, оповідають про переваги комунізму і т.п. До того ж, для того, щоб навчатися за підручниками з практичними завданнями, студентам необхідно використовувати веб-сайти англійською мовою, над якими працюють викладачі з Китаю. І їх зміст переважно не погоджений з освітньою системою США.

Хань Бан, спонсор «інститутів Конфуція», надає навчальні посібники різних рівнів для курсів навчання китайській мові. Цей викладач китайської мови навела для прикладу відскановану сторінку з підручника «Сучасна китайська мова» автора Дандай Чжунвень, що використовувався в Сполучених Штатах в 2008 році. Переклад уривка з цієї сторінки наступний:

«Відправитися на зустріч з Ма Кеши означає відправитися на зустріч з Богом».

За часів страшної Культурної Революції Мао Цзедун наставляв членів Комуністичної партії та інших комуністичних організацій слідувати його вказівкам до самої смерті: «Вони отримають благословення від Карла Маркса». Карл Маркс  спрощеною китайською звучить як Ма Кеши, бог комунізму.

Викладач сказала, що деякі можуть вважати це банальним. Варто замислитися над тим, що ще можуть приховувати такі навчальні посібники і, особливо, підручники з практичними завданнями.

«…Тому що у нас в Америці немає комунізму»


Однією з причин, через яку цей викладач висловила готовність дати інтерв'ю, стала несподівана зустріч з її колишнім студентом, якого вона навчала кілька років тому. На питання, в який університет цей студент хотів би вступити, він відповів:

«Я не хочу вчитися в жодному університеті в Америці, і навіть не в Токіо. Я хочу вчитися в університеті Пекіна, тому що там навчають комунізму. Я не розумію, чому у нас в Америці немає комунізму».

На закінчення викладач сказала: «Вони не мають уявлення про реальність, вони не знають справжньої історії партії!»

Як репортер і письменник, я різними каналами передавав слова цього студента кільком дослідникам-викладачам і керівникам в системі освіти. Один літній керівник системи освіти в Монтані поставився до цього скептично; він не міг повірити, що таке могло статися. Він вважав, що я представив ситуацію в викривленому світлі. У Монтані вже погодилися мати в себе «інститут Конфуція». Цьому викладачеві відома історія комунізму, але студенти про неї не знають.

Мій дід якось збентежено признався мені, що в Нідерландах у гільдії теслярів він був комуністом. Після Першої світової війни в Європі економічний стан був важким і багато представників бідних верств населення в Європі захопилися обіцянкою комуністів «раю на Землі».

Але комуністична революція швидко розплющила їм очі. Те, що сталося в Росії, стало причиною того, що сьогодні голландці відмовляються від будь-якого зв'язку з — цитую мого діда — «партією, що прагне крові».

З падінням нашої економіки і тим, як все більше сімей постраждало від цього, обіцянка «раю на Землі» глибоко вплинула на те, яким наша молодь побачила комунізм.

«Інститут Конфуція» — третій кит у машині пропаганди Комуністичної партії Китаю - не стане висвітлювати ключові моменти Великого Голодомору і Культурної Революції і залишить без уваги безперервний геноцид щодо послідовників Фалуньгун та інших груп, що переслідуються сьогодні в Китаї.
Підписатися:

Коментарі