• Одного з вищих офіцерів збройних сил Китаю забрали на таємний допит

  • Понеділок, 16 лютого 2015 року
На цьому архівному фото генерал Го Босюн, віце-голова Центральної військової ради Китаю, бере участь у першому засіданні Всекитайських зборів народних представників, 5 березня 2007 року, Пекін. За інформацією Apple Daily, Го затримали для допиту у справі про корупцію

На цьому архівному фото генерал Го Босюн, віце-голова Центральної військової ради Китаю, бере участь у першому засіданні Всекитайських зборів народних представників, 5 березня 2007 року, Пекін. За інформацією Apple Daily, Го затримали для допиту у справі про корупцію. Фото: Andrew Wong/Getty Images

Людину, яка протягом десяти років була одним із вищих офіцерів у збройних силах Китаю, забрали армійські чиновники на таємний допит, повідомляє гонконзьке видання Apple Daily.

Го Босюн із 2002 до 2012 року служив одним із двох віце-голів — заступників командувача — Центральної військової комісії (ЦВК), яка контролює армію Китаю. Його піддали процедурі «шуангуй», допиту із застосуванням образливих прийомів, який комуністична партія приберігає для своїх членів.

Самого Го, його секретаря, а також його сина Го Чженгана, який є генерал-майором, забрала Прокуратура Народно-визвольної армії Китаю (НВАК), підрозділ, відповідальний за розслідування злочинів і кримінальне переслідування.

Той факт, що їх забрала військова судова гілка, а не Комісія з перевірки дисципліни, показав, наскільки серйозні потенційно розслідувані злочини, пише Apple Daily. Комісія із перевірки дисципліни зосереджена на політичних злочинах і передає кримінальні злочини судовій владі для здійснення судового переслідування.

«Крім того, що продавав військові посади, Го, безперечно, отримував відкати від купівлі будь-яких товарів військового призначення, оскільки Го спочатку прийшов із відділу Генерального штабу», — сказав експерт із китайської політики Хен Хе в інтерв'ю нью-йоркському телеканалу NTD.

За словами Хена, Генштаб відає військовою підготовкою, забезпеченням життя і побуту військ і закупівлею зброї військового призначення.

Го служив заступником директора Генштабу у 1999—2002 роки.

«Коли Го став віце-головою ЦВК, він мав іще більший вплив на процес закупівлі зброї», — зазначив Хен.

У попередньому інтерв'ю «Великій Епосі» політичний оглядач Вень Чжао сказав, що ЦВК очолюють дві віце-голови, які зобов'язані обидва дати свою згоду, перш ніж підвищать на посаді якогось генерала.

Звання генерал-майора коштувало 5 мільйонів юанів (приблизно $800 тисяч). А ціна звання «генерал-лейтенанта» становила 10 мільйонів юанів (близько $1,6 млн), повідомляє Apple Daily.

Відтоді як Сюй Цайхоу, який теж обіймав посаду віце-голови ЦВК, 30 червня 2014 року потрапив під чистку, падіння Го було цілком очікуваним.

І Го Босюна, і Сюй Цайхоу нагородив військовими посадами колишній лідер китайський компартії Цзян Цземінь, який впливав на особовий склад і політику навіть після того як у 2004 році залишив свій пост.

Найбільші з «великих тигрів» — високопосадовців китайської компартії, що потрапили під чистку в антикорупційній кампанії голови партії Сі Цзіньпіна, — були союзниками Цзяна. Сі енергійно прагне звести нанівець вплив фракції Цзяна всередині партії. Усунення Го Босюна — це ще один крок у цьому напрямку і ще більше ізолює Цзяна, оскільки його колишніх соратників і союзників одного за іншим усувають.

Френк Фан, Велика Епоха


Читайте також:
Племінник екс-лідера Китаю потрапив під приціл слідства
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...