• Племінник екс-лідера Китаю потрапив під приціл слідства

  • Неділя, 22 лютого 2015 року
У Чжимін, племінник колишнього комуністичного лідера Цзян Цземіня і голова Шанхайської політичної консультативної конференції, відображений на знімку із shszx.gov.cn, який був зроблений 8 лютого 2015 року. Як повідомив у своєму лютневому випуску гонконзький журнал Cheng Ming, У Чжимін перебуває під слідством

У Чжимін, племінник колишнього комуністичного лідера Цзян Цземіня і голова Шанхайської політичної консультативної конференції, відображений на знімку із shszx.gov.cn, який був зроблений 8 лютого 2015 року. Як повідомив у своєму лютневому випуску гонконзький журнал Cheng Ming, У Чжимін перебуває під слідством. Скріншот: Велика Епоха

Племінник колишнього китайського комуністичного лідера, який живе на широку ногу, схоже, потрапив під приціл внутрішньопартійного антикорупційного слідства, повідомила ціла низка гонконзьких ЗМІ.

Повідомлення гонконзьких ЗМІ не завжди надійні, але досить часто включають у себе детальну інформацію про ситуацію всередині партії, про яку не повідомляється в материковому Китаї із політичних причин. Гонконзькі публікації також використовуються політичними фракціями у Китаї як засоби відправки меседжів один одному і громадськості.

У Чжимін — це високопоставлений чиновник у південному місті Шанхай, довготривала політична опора фракції Цзян Цземіня, який правив комуністичною партією з 1989 до 2002 років, а після цього кидав тінь на китайську політику протягом іще десятиліття.

У новинних повідомленнях ідеться, що У Чжимін і старший син Цзяна, Цзян Мяньхен, були замішані у горезвісному фінансовому скандалі 2007 року. Рівень шахрайства сягнув приголомшливої суми в один трильйон юанів ($160 млрд США), стверджують ЗМІ.

Гонконзький журнал Cheng Ming повідомив про цю справу у своєму останньому щомісячному випуску: У Чжимін, нинішній голова Шанхайської політичної консультативної конференції, перебуває під слідством і не може залишити країну.

У статті йдеться, що У вперше потрапив у поле зору слідчих, що борються із хабарництвом, на початку 2013 року. В основному його звинувачували в тому, що він привласнив величезні суми суспільних грошей під час фінансового скандалу 2007 року, пов'язаного з опціонами на продаж у China Merchants Bank.

У цій афері протягом двох місяців юаневі акції компанії збільшилися у 13 разів від їхньої початкової ціни, а потім стався різкий обвал. Повідомлялося, що десятки тисяч роздрібних інвесторів втратили свої гроші, тоді як оборот в опціях за звітний період становив близько 1,2 трлн юанів ($192 млрд США). Брокери на цій справі заробили понад мільярд гонорару, а У Чжимін і Цзян Мяньхен, як повідомлялося, зникли із величезними грошима.

Журнал Cheng Ming звинувачує у цьому скандалі У і Цзяна, називаючи його найбільшим фінансовим скандалом у Китаї. Якщо слідчі зараз вивчають згадану корупційну справу, то це свідчить про ще більшу перевірку фінансового сектора у Китаї.

У статті також цитується інформація від інсайдера у Китаї про те, що У Чжиміну належить кілька розкішних будинків у Шанхаї, один із них — триповерховий, вартістю понад 10 мільйонів юанів ($1,6 млн).

Офіційні ЗМІ не відповіли на гонконзькі публікації, і наразі немає явних ознак того, що У очікує політичний крах. Востаннє він з'явився на публіці 28 січня, коли очолював церемонію закриття Шанхайської політичної консультативної конференції.

Якщо У Чжимін — наступний у чорному списку Сі Цзіньпіна, то для політичних спостерігачів це не дивно, враховуючи те, що політична чистка у Шанхаї зараз у самому розпалі, і що багато із чиновників, яких прибрали у нинішній чистці, пов'язані із Цзян Цземінєм. Кар'єра У Чжиміна благополучно розвивалася завдяки заступництву Цзяна у Шанхаї, де він пройшов шлях від патрульного поліцейського у 1970-ті роки до вищої сфери чиновництва.

Лу Чень, Велика Епоха


Читайте також:
Екс-лідер КНР Цзян Цземінь припертий до стінки в Шанхаї
Головний радник екс-лідера компартії Китаю потрапив під слідство
Союзник Цзян Цземіня, колишній мер Нанкіна, звинувачується у хабарництві
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...