• У Китаї через забруднення виникло село вдів

  • Четвер, 2 липня 2015 року

У селі на півдні Китаю, яке оточене десятками заводів, що викидають велику кількість речовин-забрудників, багато чоловіків померли від раку. Ілюстративне фото: Fred Dufoуur/AFP/Getty Images
У селі на півдні Китаю, яке оточене десятками заводів, що викидають велику кількість речовин-забрудників, багато чоловіків померли від раку. Ілюстративне фото: Fred Dufoуur/AFP/Getty Images

За одним селищем у південно-центральній китайській провінції Хунань закріпилася назва «вдовине село», через те що велика кількість чоловіків померла у ньому від раку. За словами місцевих жителів, причина — надзвичайне забруднення.

Селище Цінся розташоване у передмісті міста Чжучжоу, старої промислової зони із десятками заводів — металургійних комбінатів, хімічних заводів, вуглезбагачувальних заводів та електростанцій. Десятки заводських труб виділяють важкі речовини-забрудники, які часто вкривають село смогом.

Зараз у Цінся живе понад 1500 людей, і понад 10% із них був поставлений діагноз різних видів раку. Це набагато перевищує середній показник захворюваності по країні, який становить 1%, повідомляє китайський новинний сайт The Paper, що базується у Шанхаї.

У селищі Цінся живе понад 200 сімей, і в понад 60% сімей є хтось хворий на рак, розповідається у статті.

Більшість хворих на рак — чоловіки. Місцева газета Xiaoxiang Morning Post у своїй статті 2004 року охрестила громаду «вдовиним селом». У тій статті йшлося, що за три роки померли 20 місцевих жителів-чоловіків, що привернуло увагу громадськості.

Відтоді як була опублікована ця стаття, пройшло понад десять років, але захворюваність на рак зросла, почавши вражати вже й молодих людей. Наймолодшому жителю, який в останні роки помер від раку, було всього тільки 32 роки, повідомляє The Paper.

У статті були наведені неповні статистичні дані, у яких були перераховані імена 18 вдів із цього села, чиї чоловіки померли від раку. Ще 15 осіб із померлих в останні роки від раку не мали дружин.

Вік покійних чоловіків коливається від 32 до 74. У більшості з них — 40 або 50 років з гаком. Більшість померли від раку легенів, а деякі — від раку печінки, раку підшлункової залози, колоректального раку або раку мозку.

Місцеві жителі звинувачують у високій захворюваності на рак забруднення навколишнього середовища. Доктор Лі Тьє у Раковій лікарні міста Чжучжоу розповів виданню The Paper, що високий вміст у повітрі важкого металевого пилу й сажі — це основний елемент, який викликає рак легенів.

У Цінсяні лютує не лише рак, а й звичайним став надмірний вміст свинцю у маленьких дітей. У понад 300 дітей у Цінся виявили вміст свинцю в крові, що перевищує допустимі норми, ідеться у статті.

Державний службовець Лі Ся сказала виданню, що в її дитини після народження рівень свинцю на 130% перевищував показник, який вважається надмірним. Від прийому ліків протягом тривалого часу його вміст знизився лише приблизно на 10%.

Місцеві жителі понад 10 років проводили демонстрації, вимагаючи від державних чиновників перемістити заводи в інше місце або виплатити їм компенсацію, аби могли виїхати вони самі. Вони досі не отримали допомоги.

Лу Чень, Велика Епоха


Читайте також:
Гори сміття оточують більше третини китайських міст
У Китаї — протести проти хімічних заводів

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...