• В компартії Китаю прощаються із Марксом?

  • Вівторок, 10 лютого 2015 року

Люди палять ладан під час свята Лаба у храмі Циюньчаньси 27 січня 2015 року у Хуайані, що у китайській провінції Цзянсу. Захоплення чиновників компартії ворожінням і фен-шуй є поширеним явищем — члени партії втрачають віру у комунізм. Фото: ChinaFotoPress/Getty Images
Люди палять ладан під час свята Лаба у храмі Циюньчаньси 27 січня 2015 року у Хуайані, що у китайській провінції Цзянсу. Захоплення чиновників компартії ворожінням і фен-шуй є поширеним явищем — члени партії втрачають віру у комунізм. Фото: ChinaFotoPress/Getty Images

Слідом за тим, як у життя вищих чиновників комуністичного Китаю повертається фен-шуй та інші традиційні вірування, в системі обов'язкового атеїзму, яка діє вже понад 60 років, з'являються все нові тріщини.

Під час нинішньої дисциплінарної кампанії китайського режиму багатьох із тисяч звільнених за корупцію чиновників застали за діяльністю, яка явно ворожа до матеріалістичної ідеології компартії, — ворожінням, зверненням за порадами до буддійських ченців і даоських учителів, фен-шуй і т.п.

Згідно з коментарем від 4 лютого, опублікованим рупором режиму «Женьмінь жибао», коли деякі комуністичні лідери стикаються із труднощами у житті і в роботі, то звертаються не до Маркса і Леніна, а до різних «учителів».

Стаття піддає партійних функціонерів критиці за те, що ті шукають вирішення своїх проблем у надприродному, і звинувачує їх у «змішаній вірі та втраті сили духу».

«Такі явища не можна ігнорувати. Деякі лідери й кадри одержимі запалюванням ладану, молитвами і заняттям фен-шуй. Їхні офіси завалені „каменями, що приносять удачу“ та „щасливими чотками“».

Фен-шуй, який також називається геомантією, — це стародавня традиція розташування будівель, меблів чи рослин духовно гармонійним або сприятливим чином.

Хоча компартія за допомогою державної пропаганди та освіти поширює атеїзм і матеріалізм, «забобонна» діяльність є звичайним явищем усередині самої партії.

Лі Чуньчен, опальний колишній заступник керівника партії у провінції Сичуань, витратив десятки мільйонів державних коштів на те, щоб один даоський учитель провів для нього обряд вигнання нечистої сили, повідомив рупор режиму «Сіньхуа».

У Чжоу Юнкана, який раніше очолював величезні внутрішні сили безпеки Китаю, був свій особистий вчитель фен-шуй Цао Юнчжен. Він також був його «найбільш довіреною людиною», повідомив журнал із материкового Китаю Caixin. Чжоу зараз перебуває під службовим слідством за корупцію і зловживання владою (його також звинувачують в активній участі у переслідуванні Фалуньгун у Китаї).

Інші чиновники звертаються до фахівців, аби ті допомогли їм визначити щасливі дні, коли починати і завершувати їхні проекти.

Комуністична партія забороняє мати релігійну віру своїм членам.

«Такі забобонні напрямки вже давно були засуджені, — ідеться в коментарі „Женьмінь жибао“. — Партійним кадрам має бути все зрозуміло стосовно віри».

Нестримний розквіт так званої забобонної діяльності серед комуністичної еліти відображає пустоту марксистської ідеології, вважає політичний коментатор Чжан Дун'юань, який висловив свою думку «Великій Епосі».

За словами Чжана, після десятків років атеїстичної пропаганди та ідеологічної обробки люди не відмовилися відкинути свою віру, а традиційному китайському суспільству та культурі було завдано величезної шкоди. Китайські чиновники визнають принципи марксизму-ленінізму виключно для того, аби просуватися кар'єрними сходами, але мало в кого є справжня віра у комунізм, якщо є взагалі.

«Вона [ідея комунізму] зазнала повного краху», — вважає Чжан Дун'юань.

Лу Чень, Велика Епоха


Читайте також:
Переслідування Фалуньгун у Китаї: 12 років терору
Сповідувати християнство у Китаї все небезпечніше
У Китаї йде планове знесення християнських церков
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...