• У Китаї з'явилися фальшиві служби швидкої допомоги

  • Субота, 14 березня 2015 року
скорая.jpg

Швидка допомога у Шанхаї, 15 листопада 2010 року. В останні кілька років у Китаї виникли фальшиві служби швидкої допомоги, які збивають пацієнтів із пантелику і ставлять під загрозу їхнє життя.
Фото: STR/AFP/Getty Images

Коли чоловіка пані Хуан із Веньчжоу потрібно було перевезти до іншої лікарні, вона набрала на своєму телефоні «120» — номер надзвичайної гарячої лінії — аби викликати швидку.

Як і очікувалося, приїхала машина — але це була не державна швидка, а неліцензійний оператор-шахрай, по суті, фургон, підроблений «під» швидку допомогу.

Через те, що в машині зламався вентилятор, чоловік на шляху до лікарні ледь не задихнувся. Оскільки медпрацівникам, які його забрали, не вистачало належної підготовки, вони не змогли зупинити надмірну кровотечу.

«У цих машин є сирени та логотипи із червоним хрестом — пересічні громадяни не зможуть відрізнити, що це фальшива швидка допомога», — сказав Тан Кай, директор з управління транспортом в одній із лікарень у провінції Сіньцзян, повідомив у січні державний рупор «Женьмінь жибао».

Пізніше прояснилося: неліцензійна швидка конкурувала зі справжньою швидкою допомогою, а люди, що працюють на гарячій лінії «120», продавали інформацію про дзвінки у швидку допомогу за відкати у розмірі близько 20% від плати за швидку допомогу, повідомив відомий новинний портал Sina Weibo.

Було виявлено, що інформацію оператору-шахраєві продавали семеро людей, які отримували за це тисячі юанів, доки місцеві органи влади не висунули їм звинувачення, говориться у новинному повідомленні.

Бюрократична несправність


Згідно зі статтею газети «Женьмінь жибао» у квітні 2012 року, основна проблема полягає в тому, що при адміністрації, яка видає ліцензії швидкої допомоги, є ціле скупчення установ, що задіяні у цьому.

Технічними фахівцями відає бюро охорони здоров'я, правила модифікації машин встановлюють служба громадської безпеки та транспортне бюро, регулювання цін диктує бюро зі встановлення цін, а з шахрайською діловою активністю розбирається бюро промисловості і торгівлі. Але коли виникає реальна проблема, що має стосунок до всіх чотирьох бюро, наприклад, перехоплення пацієнтів фальшивою швидкою допомогою, схоже, жодний із цих органів і пальцем не хоче поворухнути.

Ці питання мучать систему швидкої допомоги вже кілька років, повідомляє «Женьмінь жибао».

Тоді як неліцензовані машини швидкої допомоги — це найгірший випадок, є також випадки, коли оператори швидкої знімають із людей непомірні побори.

Рахунки, високі, як небо


21 лютого чоловік із прізвищем Пан, житель міста Ліян провінції Цзянсу на сході Китаю, потрапив у ДТП, і його дворічний племінник був важко травмований.

Він набрав «120», аби викликати швидку. Коли місцева лікарня не змогла впоратися із травмою племінника, швидка з Нанкіна, столиці провінції, забрала їх до лікарні загального типу при Нанкінському військовому командуванні, повідомило видання Yangtze Evening News.

Сім'ю Пана після прибуття до лікарні попросили сплатити рахунок у 3600 юанів (близько $574), тоді як виданий сім'ї чек був виписаний лише на 1600 юанів (близько $255). Пізніше рятувальники виписали іншу квитанцію, на 3600 юанів, але вона була схожа на неофіційний клаптик паперу.

Сім'я так і не дізналася, хто привласнив різницю у 2000 юанів.

Френк Фан, Велика Епоха

Читайте також:

У Китаї заблоковано сайт з продажу незаконних органів
Китайські лікарні причетні до видалення органів у живих людей
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...