• Людину, що називала екс-лідера Китаю зрадником, випустили з тюрми

  • Четвер, 26 лютого 2015 року
Пекінського вченого Лу Цзяпіна достроково звільнили з в'язниці за станом здоров'я. У відкритому листі у 2009 році Лу звинуватив колишнього голову компартії Цзян Цземіня у тому, що той підробив свою біографію

Пекінського вченого Лу Цзяпіна достроково звільнили з в'язниці за станом здоров'я. У відкритому листі у 2009 році Лу звинуватив колишнього голову компартії Цзян Цземіня у тому, що той підробив свою біографію. Фото: NTDTV

Коли пекінський учений написав відкритого листа, в якому назвав колишнього верховного лідера режиму зрадником, то він, по суті, зробив себе мішенню.

Лу Цзяпін, учений із Пекіна і член Китайського науково-дослідницького співтовариства з історії Другої світової війни, у грудні 2009 року написав відкритого листа під своїм справжнім ім'ям, у якому звинуватив Цзян Цземіня (був головою КНР із 1989 до 2002 років) у тому, що той сфабрикував собі біографію.

А 13 травня 2011 року Проміжний народний суд Пекіна №1 засудив Лу до десяти років позбавлення волі за звинуваченням у «підбурюванні до повалення державної влади».

Китайський режим кинув у в'язницю багатьох китайських дисидентів за неоднозначними звинуваченнями у поваленні державної влади, включаючи, зокрема, Ху Цзя, борця за громадянські права, охорону довкілля та допомогу хворим на СНІД всередині Китаю.

За словами Юй Хаочена, сина героя цієї статті, 4 лютого Лу Цзяпіна, який страждає від високого кров'яного тиску, відправили до цивільної лікарні після того, як стан його здоров'я почав погіршуватися.

Незабаром, всього за два дні до святкування китайського Нового року Лу достроково звільнили із в'язниці за станом здоров'я, і о 6 вечора 17 лютого він возз'єднався зі своєю сім'єю.

Лист


У своєму відкритому листі від 5 грудня 2009 року він пояснив, що біологічний батько Цзяна був зрадником. Цзян намагався дистанціюватися від свого батька, стверджуючи, що його дядько, який був мучеником компартії, прийняв його, коли йому було 13 років. Насправді ж його дядька на той час уже не було в живих. Справжній батько Цзян Цземіня, Цзян Шицзюнь, був офіцером високого рангу в антикитайському відділі пропаганди японської армії, коли Японія вторглася до Китаю, повідомив Лу Цзяпін.

Більше того, Цзян Цземінь видав себе за підпільного члена партії ще до того як компартія Китаю зрештою у 1949 році прийшла до влади, тоді як насправді ним не був.

За інформацією Лу Цзяпіна, Цзян також приховував, що був шпигуном Радянського Союзу. І саме через побоювання, що росіяни розголосять цю інформацію, Цзян погодився віддати величезну територію Китаю, що у 40 разів перевищує розмір Тайваню, коли Росія зажадала вирішити земельну суперечку між двома країнами.

В опублікованій раніше статті «Велика Епоха» викладала подробиці, як Цзян ще у 1959 році, коли навчався у Москві, таємно вступив у Далекосхідне бюро КДБ (стаття англ.). 

Політичний клімат


«Мій батько має побачити кінець тієї людини, яку він викрив», — сказав Юй в інтерв'ю «Великій Епосі», вказавши під час цього, що звільнення його батька стало можливим завдяки нинішньому політичному клімату.

«Фракція Цзяна втрачає політичний вплив і не хоче, щоб її турбували такі як Лу або хто-небудь ще», — сказав Юй.

Багато високопоставлених чиновників фракції Цзяна в останні два роки підпали під чистку. Найвідомішими з них були колишній співробітник нафтової компанії Цзян Тьємінь і колишній голова служби безпеки Чжоу Юнкан.

«Дострокове звільнення Лу свідчить про ослаблення фракції Цзяна, — сказав в інтерв'ю „Великій Епосі“ політичний оглядач Ся Сяоцян. — Те, що Лу зміг повернутися додому до китайського Нового року, вказує на те, що усунення фракції Цзяна після святкування китайського Нового Року прискориться».

Френк Фан, Велика Епоха


Читайте також:
У Китаї під «чистку» потрапило ще три високопосадовці
Племінник екс-лідера Китаю потрапив під приціл слідства
Одного з вищих офіцерів збройних сил Китаю забрали на таємний допит
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...