• У скільки разів Китай фальсифікує свої економічні показники?

  • Субота, 20 червня 2015 року
На цьому архівному фото за 18 грудня 2014 року відображені китайські будівельники в центрі Пекіна. Державне інформаційне агентство «Сіньхуа» 14 лютого повідомило про кілька випадків фальсифікації звітів із випуску промислової продукції у південно-центральній китайській провінції Хунань

На цьому архівному фото за 18 грудня 2014 року відображені китайські будівельники в центрі Пекіна. Державне інформаційне агентство «Сіньхуа» 14 лютого повідомило про кілька випадків фальсифікації звітів із випуску промислової продукції у південно-центральній китайській провінції Хунань. Фото: Kevin Frayer/Getty Images

Місцева влада у Китаї перетворила цифри випуску промислової продукції на «ігри з числами», повідомив 14 лютого рупор китайського режиму «Сіньхуа». Чиновники в цілих 80 разів сфальсифікували показники реального виробництва, аби показати свою компетентність. Про це свідчать кілька нещодавно викритих випадків підробки статистичних даних, що публікуються владою південно-центральної китайської провінції Хунань.

Місцева влада примушує компанії «надавати блиску» своїм виробничим звітам і підробленим документам фірм, яких більше не існує.

У повіті Хеншань провінції Хунань були перевірені 39 промислових підприємств на основі випадкової вибірки у рамках нещодавно завершеного третього китайського національного економічного перепису, повідомило агентство «Сіньхуа». Їхній сукупний обсяг виробництва у 2013 році, як повідомлялося, становив 4,4 млрд юанів (близько $700 млн), тоді як перевірки показали, що реальне значення виявилося лише 580 млн юанів ($93 млн).

Чиновник у повіті Хеншань повідомив «Сіньхуа», що повітова влада регулярно «роздуває» дані. Чиновники, які воліли не фальсифікувати звіти, ризикували накликати на себе негативну увагу і критику від вищих керівників китайського режиму, що, таким чином, вплинуло б на їхню політичну характеристику і можливості для просування по службі, сказав він.

Агентством «Сіньхуа» повідомлялося, що в Чанша, столиці провінції Хунань, виробничі звіти по п'яти підприємствам були завищені у понад 80 разів по відношенню до реального обсягу виробництва. У промислових звітах стверджувалося про виробництво продукції вартістю 280 млн юанів ($45 млн), а за достовірною статистикою сума становила всього лише 3,4 млн юанів ($540 тис.).

Ще 51 підприємство, що представило свої статистичні показники за допомогою іншої системи, також зазнало перевірки. Їхні звіти за 2013 рік показують виробництво вартістю 780 млн юанів ($125 млн), тоді як інспектувальні органи виявили підтвердження лише на 110 млн юанів ($17,6 млн).

На конференції, яка відбулася у липні 2013 року у китайському місті Усі, гонконзький економіст Ларрі Сєн Пін Лан висловив свою думку про нестримне шахрайство, яке побутує у сфері економічної статистики. Він стверджував, що всі дані, представлені у першій половині 2013 року, включаючи ВВП, інфляцію і зовнішню торгівлю, приблизно у 10 разів перевищували свої справжні значення.

«Статистика від деякої місцевої влади не заслуговує довіри», — сказав «Сіньхуа» китайський підприємець в одному із прибережних міст. Бізнесмен, який побажав залишитися неназваним, сказав, що повітовий секретар компартії змусив його у три рази збільшити цифри по його компанії.

«Це ключовий момент. Будь ласка, зроби мені послугу!» — передав бізнесмен слова, сказані йому партійним секретарем.

Лу Чень, Велика Епоха


Читайте також:
Фальшиві іноземні інвестиції штовхають китайську економіку у прірву
Достовірність ВВП Китаю беруть під сумнів
Через що економіка Китаю застрягла в розвитку?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...