• Репресії і тортури проти неугодних в Китаї

  • Неділя, 28 червня 2015 року
Люди, незважаючи на рясний дощ, беруть участь у всеношній із запаленими свічками на 25-ту річницю протестів на площі Тяньаньмень. 4 червня 2014 року в Гонконзі

Люди, незважаючи на рясний дощ, беруть участь у всеношній із запаленими свічками на 25-ту річницю протестів на площі Тяньаньмень. 4 червня 2014 року в Гонконзі. Фото: Lam Yik Fei/Getty Images

Якщо комуністичний режим Китаю [в Китаї з 1949 року править комуністична партія — прим.ред.] і має якийсь намір змінитися, останні події у країні на це не вказують, затьмарюючи так звану антикорупційну кампанію.

Китайські активісти, що виступають за демократію і права людини, зіткнулися у 2014 році із посиленими репресіями з боку комуністичної влади, включаючи тортури і незаконне утримання під вартою, свідчить щорічний звіт, опублікований міжнародною правозахисною організацією.

«Другий рік за [нинішнього лідера комуністів] Сі Цзіньпіна був навіть іще більш драконівським, ніж перший, — каже Рене Ся, міжнародний директор Китайських захисників прав людини (CHRD), міжнародної правозахисної групи. — Ми бачимо, що розгортається і посилюється авторитарна політика по відношенню до будь-якого інакомислення, особливо організованого інакомислення».

Кількість довільних затримань активістів у 2014 році майже дорівнювала двом попереднім рокам разом узятим — про це свідчать дані, зібрані правозахисною групою. За участь у подіях під час 25-ї річниці вбивств студентів на площі Тяньаньмень або за підтримку демократичного руху в Гонконзі, яке відбувалося восени, як повідомляється у звіті, було арештовано понад 200 активістів.

Не був 2014 рік гарним часом і для китайських адвокатів, яких затримували у більшій кількості, ніж у будь-який інший рік від 2000 року, свідчить звіт CHRD. Торік адвокати зіткнулися із посиленим втручанням у їхню роботу, а в деяких випадках і з насильством. Щонайменше дев'ять із них були незаконно затримані, йдеться у звіті.

Прихильники духовної групи Фалуньгун, яку компартія Китаю з 1999 року піддає гонінням, у 2014 році як і раніше страждали від репресій із боку держави.

У березні минулого року влада в північно-східній китайській провінції Хейлунцзян схопила і катувала чотирьох адвокатів, які представляли інтереси послідовників Фалуньгун. Адвокати, перебуваючи в ув'язненні в місті Цзяньсаньцзян, отримали загалом 20 переломів ребер і через травми були госпіталізовані після звільнення.

Придушення етнічних меншин, таких як уйгури й тибетці, у 2014 році посилилося під приводом «антитерористичних» операцій. У вересні уйгурський учений і професор економіки Ільхам Тохті, відомий як помірний захисник прав меншин, був засуджений до довічного ув'язнення.

«Публікуючи цей звіт, ми закликаємо Раду ООН із прав людини, яка в цьому місяці зібралася у Женеві розслідувати систематичні та грубі порушення прав людини китайським урядом на чолі з Сі Цзіньпіном», — сказав Віктор Клеменс, координатор досліджень CHRD.

Лу Чень, Велика Епоха


Читайте також:
В Китаї закрили доступ до сайту агентства «Рейтерс»
Генерали в Китаї хотіли б перемогти у космосі
Ера насильницьких абортів у Китаї доходить кінця

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...