• В Китаї закрили доступ до сайту агентства «Рейтерс»

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Вівторок, 23 червня 2015 року

Одне з найбільших міжнародних інформагентств «Рейтерс» повідомило про те, що його офіційний портал під час спроб входу з Китаю не відкривається. Станом на 23 березня сайт все ще не доступний — про це свідчать дані спеціалізованого порталу greatfire.org.

Блокування зафіксував сервіс Great Fire, що дозволяє сайтам, які потрапили до «чорного списку» китайської влади, діяти в обхід місцевого авторитарного режиму. За даними Great Fire, доступ до сайту «Рейтерс» із Китаю був закритий 19 березня. Саме агентство визнає, що деякі проблеми в роботі сайту внаслідок китайської цензури мали місце і раніше, але цього разу заблоковані були як китайська, так і англійська версія порталу.

Тим самим агентство «Рейтерс» поповнило список таких респектабельних компаній, як Bloomberg, New York Times і Wall Street Journal. Зазначені видання були заблоковані ще раніше.

«Агентство Reuters завжди прагне об'єктивного і докладного висвітлення подій у всьому світі, — ідеться в офіційній заяві агентства. — Ми розуміємо, наскільки важливі новини про Китай для всіх наших користувачів, і сподіваємося, що наші служби у країні незабаром запрацюють знову».

Причина блокування доступу до «Рейтерс» досі не встановлена. Зазвичай національний комітет із питань цензури блокує зарубіжні сайти, на яких напередодні з'явилися політичні матеріали, пов'язані із Китаєм. Так було із The Guardian, New York Times і Bloomberg. А от «Рейтерс» останнім часом не був помічений у публікуванні матеріалів, які могли би спровокувати блокування доступу до порталу.

Сайт «Великої Епохи» (epochtimes.com — китайською мовою, theepochtimes.com — англійською та інші версії) в Китаї теж заблокований уже протягом багатьох років за висвітлення історії китайської компартії і її сучасних політичних кампаній, в яких вона переслідує неугодних їй груп, включаючи послідовників Фалуньгунхристиян, тибетців тощо.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...