• Компанія Yahoo припинила діяльність у Китаї

  • Вівторок, 23 червня 2015 року
Логотип Yahoo, показаний на екрані під час вітальної промови президента і генерального директора Yahoo Марісси Майєр на виставці International CES 2014 у Лас-Вегасі, 7 січня 2014 року

Логотип Yahoo, показаний на екрані під час вітальної промови президента і генерального директора Yahoo Марісси Майєр на виставці International CES 2014 у Лас-Вегасі, 7 січня 2014 року. Фото: Ethan Miller/Getty Images

Закривши свій науково-дослідний центр у Пекіні, Yahoo Inc. припинив свою діяльність у Китаї.

Розташований у каліфорнійському містечку Саннівейл інтернет-гігант повідомив своїй китайській команді, яка складається із 200—300 співробітників, в основному інженерів, що вони в кінці місяця залишаться без роботи.

«Ми постійно вносимо зміни, щоб розподілити ресурси, а також сприяти поліпшенню співпраці та інновацій у всьому нашому бізнесі, — ішлося в заяві Yahoo. — У цей перехідний період до наших співробітників, яких це торкнулося, ставитимуться із повагою та справедливістю».

Співробітники отримають компенсацію у розмірі як мінімум чотиримісячного окладу, а в тих, хто працює у компанії понад три роки, також буде можливість бути переведеними у філію в США, розповів китайському діловому виданню Caixin неназваний співробітник.

«Ми об'єднуватимемо певні функції, утворюючи меншу кількість офісів, в тому числі в нашому головному офісі у м. Саннівейл штату Каліфорнія», — мовиться у заяві Yahoo.

Зниження витрат

Ці звільнення, імовірно, є частиною зусиль Yahoo щодо впорядкування діяльності у всьому світі в умовах тиску з боку інвесторів. Торік активний інвестор Starboard Value LP зажадав, аби головний виконавчий директор Марісса Майєр урізала витрати на цілих $500 млн.

Yahoo із 2008 року бореться із труднощами у спробах збільшити доходи, оскільки змінює напрям своєї діяльності на інтернет-користувачів, які віддають перевагу перегляду веб-сторінок за допомогою мобільних пристроїв, таких як планшети і смартфони. Раніше пріоритетом були настільні та портативні комп'ютери.

Прибуток Yahoo за квартал, що закінчився у грудні, впав на 52% порівняно з аналогічним періодом минулого року, а виручка знизилася на 1%.

В останні місяці Yahoo скоротив працівників у своєму канадському, індійському і бангалорському офісі. За наявними оцінками, на сьогоднішній день веб-портал звільнив від 700 до 900 співробітників. На кінець 2014 року по всьому світу у Yahoo працювало близько 12 500 співробітників.

Yahoo забирає свої активи з Китаю вже протягом певного часу. У 2005 році веб-портал продав свій китайський підрозділ компанії Alibaba Group Holding Ltd, а у 2013 році припинив пропонувати послуги своїм користувачам у Китаї.

«Виведення військ» із Китаю

Компанія Yahoo приєдналася до все більшого списку американських технологічних компаній, які в останні роки пішли з Китаю.

Zynga Inc., компанія, яка спеціалізується на розробці ігор для соцмереж і популярна своєю грою FarmVille, минулого місяця закрила свій офіс у Пекіні, звільнивши 71 співробітника.

У грудні минулого року компанія Adobe Systems ліквідувала свій китайський підрозділ із досліджень і розробок, а Microsoft заявила, що закриє заводи з виробництва телефонів у Пекіні та Дунгуані.

Найбільш відомий випадок стався, коли корпорація Google Inc. частково пішла з Китаю після «зіткнення лобами» із китайським комуністичним режимом щодо цензури та хакерської атаки у 2010 році. Рішення Yahoo залишити Китай, як повідомляється, не пов'язане із питаннями тиску з боку держави чи цензурою, написав Wall Street Journal, посилаючись на неназване джерело.

Але на відміну від виходу Google у 2010 році, новина про те, що з Китаю іде Yahoo, навряд чи викликала у китайських соцмережах який-небудь шум.

Користувач Cherry_bomb_s залишив популярний коментар внизу статті на Baidu про відхід Yahoo, в якому роздумував про те, які труднощі для іноземних підприємств становить китайське бізнес-середовище.

«Крім своїх власних проблем, хіба причина цього не в таких проблемах, як злостивість і прихована небезпека середовища у країні? — сказав Cherry_bomb_s. — Ідея, що вітчизняні компанії є світовими інтернет-лідерами — це дурниця, але їм немає рівних у плагіаті».

Benin221 із провінції Шаньсі написав: «Усі найкращі компанії йдуть геть; ті, хто на других місцях, теж ідуть геть. Нам тепер залишається цілими днями дивитися на помилку 404 на своєму екрані». «Помилка 404» — класична помилка, яка з'являється, коли інтернет-сторінка заблокована, що є люб'язною послугою від надійної армії китайських цензорів.

Але фактів масового вираження смутку чи скорботи не було, як і повідомлень про натовпи людей, які б зібралися із квітами перед офісом Yahoo, як було у випадку з відходом компанії Google.

Ларрі Он, Велика Епоха


Читайте також:
В Китаї закрили доступ до сайту агентства «Рейтерс»
Генерали в Китаї хотіли б перемогти у космосі

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...