• У чорному списку ЄС на першому місці опинились китайські товари

  • Неділя, 19 квітня 2015 року
Працівники виготовляють іграшки для експорту за кордон 8 грудня 2014 року, Ляньюньган, китайська провінція Цзянсу. Більшість непродовольчих товарів, які агентство Європейського Союзу в минулому році визначило як небезпечні, були зроблені у Китаї, 23 березня повідомили у прес-релізі Єврокомісії

Працівники виготовляють іграшки для експорту за кордон 8 грудня 2014 року, Ляньюньган, китайська провінція Цзянсу. Більшість непродовольчих товарів, які агентство Європейського Союзу в минулому році визначило як небезпечні, були зроблені у Китаї, 23 березня повідомили у прес-релізі Єврокомісії. Фото: ChinaFotoPress/ChinaFotoPress via Getty Images

Китайські робітники готують овечу вовну перед її обробкою та відбілюванням. Потім вона буде використана у виробництві взуття та одягу на експорт, завод у китайському Чжанчжоу 12 липня 2014 року

Китайські робітники готують овечу вовну перед її обробкою та відбілюванням. Потім вона буде використана у виробництві взуття та одягу на експорт, завод у китайському Чжанчжоу 12 липня 2014 року. Фото: Kevin Frayer/Getty Images

Робітниця перевіряє машину, яка виробляє ковдри на експорт, на заводі в китайській провінції Чжецзян, 12 січня 2015 року

Робітниця перевіряє машину, яка виробляє ковдри на експорт, на заводі в китайській провінції Чжецзян, 12 січня 2015 року. Фото: STR/AFP/Getty Images

Робітниця на заводі в Дехуа китайської провінції Фуцзянь розфарбовує керамічних «Смурфів» на експорт, 4 грудня 2014 року

Робітниця на заводі в Дехуа китайської провінції Фуцзянь розфарбовує керамічних «Смурфів» на експорт, 4 грудня 2014 року. Фото: Kevin Frayer/Getty Images

Від легкозаймистих іграшок до отруйного взуття — більшість непродовольчих товарів, які агентство Європейського Союзу в минулому році визначило як небезпечні, були зроблені у Китаї, повідомила наприкінці березня Єврокомісія.

Частка шкідливих товарів, що ввозяться із найбільш густонаселеної країни у світі, 64% від загальноєвропейського обсягу, відображає величезну китайську присутність на європейському ринку. Ця цифра також узгоджується із минулими роками, незважаючи на зусилля європейської влади у тому, щоб налагодити співпрацю з китайськими органами контролю якості і допомогти китайським виробникам зрозуміти стандарти безпеки ЄС.

«Цифри та ситуація не поліпшуються», — сказала на прес-конференції у Брюсселі єврокомісар у справах споживачів Вера Юрова.

На відміну від високих китайських цифр, лише у 14% випадків із 2435 повідомлень про небезпечні товари вони були вироблені у державах-членах ЄС. Це різке зниження у порівнянні з показником 27%, який був зареєстрований понад десять років тому — у 2003 році.

Більше чверті зазначеної продукції становлять іграшки, такі як плюшеві тварини. Ще чверть — різного роду одяг. Електропобутові прилади та автомобілі становлять приблизно по 10%.

В іграшках виявили такі небезпечні характеристики, як погано упакована начинка або легкознімні частини, які можуть призвести до ковтання. Деякі предмети насправді були запальничками, які нагадують іграшки.

«Для мене як матері і вже бабусі велика кількість шкідливих товарів серед іграшок викликає тривогу, тому, будь ласка, будьте обережними, даючи своїм дітям грати із чимось», — сказала Юрова.

Небезпечні хімічні речовини, такі як алерген шестивалентний хром, були знайдені у деяких предметах зі шкіри та взуття у цьому списку.

Найбільше попереджень було зареєстровано у п'яти країнах Євросоюзу — Угорщини, Німеччини, Іспанії, Франції та Кіпру, на які припадає близько половини від загальної кількості.

У системі швидкого сповіщення Європейського союзу стосовно небезпечних продуктів бере участь 31 країна. Ця система, як повідомляється на сайті Єврокомісії, гарантує, що звіти про небезпечні продукти, вилучені чи відкликані будь-де у Європі, доступні на всій території ЄС. Таким чином, це полегшує вжиття комплексних заходів.

«Made in China» по всьому світу


Китайські стандарти якості промислової продукції часто відстають від таких у розвинених країнах, і навіть якщо вони існують там на папері, виробники не обов'язково їх дотримуються.

У лютому цього року спалах гепатиту A в Австралії, як повідомили місцеві органи влади, був пов'язаний із китайським виробником. У дев'яти осіб, які з'їли заморожені ягоди із Китаю, що продавалися під торговою маркою Nannas, була діагностована хвороба. Її спалах був пов'язаний із тим, що на китайському заводі із пакування харчових продуктів встановили недотримання гігієни та погану якість води.

У США кількість підозрілих продуктів, які щорічно зупиняють на митниці, обчислюється мільйонами. Статистичні дані, опубліковані за 2012 і 2013 фіскальні роки, показали, що переважна більшість порушень була пов'язана із китайськими виробниками.

Китай — єдина країна, для якої агентство США із контролю за якістю, Комісія США з безпеки споживчих товарів, випускає ексклюзивний щомісячний звіт під назвою «Місячний звіт про небезпечні китайські товари».

Американське Митне управління у першому кварталі одного лише 2012 року не пропустило до країни майже 650 тисяч пунктів товарів, які не відповідають федеральним стандартам, повідомив сайт агентства. Із 114 зареєстрованих вилучень 104 були товарами із Китаю. Загалом у тому році було вилучено 4,8 млн, а у 2013 році ця цифра підскочила до 12,5 млн, згідно зі статистичним звітом, підготовленим комісією у травні минулого року.

Їжа і товари медичного призначення, вироблені у Китаї, також давно є джерелом занепокоєння, особливо після скандалу 2008 року, пов'язаного із забрудненим меламіном, сухим молоком — тоді було госпіталізовано понад 50 тисяч дітей.

У 2012 році 11 тисяч німецьких школярів захворіли на діарею. Влада встановила, що це було пов'язано з імпортованою з Китаю суницею. Офіційні китайські представники заперечили такий висновок розслідування.

Звіт за 2009 рік Міжнародного журналу клінічної практики згадував Китай як провідне джерело підробленої фармацевтичної продукції, зокрема, віагри — ліків, що використовуються для лікування еректильної дисфункції. Такі препарати, з яких 8,3 млн доз було вилучено у тому році, часто містять шкідливі замінники чи інгредієнти-наповнювачі, які можуть викликати у нещасного споживача широкий спектр небажаних симптомів.

Лео Тімм, Велика Епоха


Читайте також:
Китайські іграшки: привіт із тюрми?
Китай засікли на шпигуванні за світовими перевезеннями товарів
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...