• Китайські студенти платять $700 за можливість зшахраювати

  • Неділя, 21 червня 2015 року
В одному з університетів Пекіна студенти дізнаються номери аудиторій, де проходять вступні іспити, 4 січня 2014 року. Китайські студенти вишів шахраюють, купуючи послуги людей, які роблять за них письмові роботи. Згідно з повідомленнями, така практика процвітає як у материковому Китаї, так і за кордоном

В одному з університетів Пекіна студенти дізнаються номери аудиторій, де проходять вступні іспити, 4 січня 2014 року. Китайські студенти вишів шахраюють, купуючи послуги людей, які роблять за них письмові роботи. Згідно з повідомленнями, така практика процвітає як у материковому Китаї, так і за кордоном. Фото: Wang Zhao/AFP/Getty Images

Березень для студентів — напружений час року: терміново потрібно робити курсові роботи, подати план дипломної роботи, а випускники ідуть працевлаштовуватися. Але багато китайських студентів не пріють над навчанням.

Серед китайських студентів попит на послугу «дай сє» (дослівний переклад із китайської «напишу за тебе») настільки великий, що це породило зовсім новий ринок як усередині країни, так і за кордоном.

Послуги «дай сє» популярні не лише в континентальному Китаї. Перебуваючи під величезним тиском із боку членів їхніх сімей, які очікують, що вони досягнуть успіху в навчанні, і, відчуваючи труднощі з освоєнням іноземної мови, китайські студенти за кордоном отримують свої письмові роботи від людей, які роблять це за гроші.

Якщо [англійською чи китайською мовою] зробити запит у пошуковику «англійські агентства дай сє», то він повертає сотні результатів. Наприклад, є сайт essayshifu.com, що має топ-рейтинг і який надає послуги написання письмових робіт у Канаді та США, починаючи від середньої школи до докторантури. Тарифи варіюються від $29 до $57,80 за 250 слів, залежно від рівня освіти студента, а також від того, яким чином і наскільки швидко (від 8 до 24 годин) письмова робота має бути виконана.

Одне з таких агентств «дай сє», MyMaster Group, наробило в минулому році багато шуму в Австралії. Компанія, що належить 30-річній китаянці на ім'я Ін-ін Доу, виконувала домашні завдання для тисяч китайських студентів в австралійських вишах, просячи до 1000 австралійських доларів (777 доларів США) за одну письмову роботу. MyMaster Group заробила у 2014 році, щонайменше, 160 тисяч доларів (126 тисяч дол. США), повідомило видання Sydney Morning Herald.

Коли це шахрайство розкрилося, в шахрайстві звинуватили тисячі китайських студентів у 16 вишах, понад 70 студентів були покарані, а престиж кількох провідних австралійських університетів через це понизився, повідомляє Sydney Morning Herald.

На сайті найбільшого китайського інтернет-магазину Taobao понад 3000 магазинів чи агентств продають письмові роботи або пропонують для студентів написати їх із нуля, зазначає державне видання China Youth Daily. Аби привернути увагу покупців, багато з цих сайтів наводять на своїх домашніх сторінках слова великим жирним шрифтом «автори, що приносять золоті медалі».

«Ринок „дай сє“ зараз в основному є неконтрольованою сірою зоною, — сказав в інтерв’ю China Youth Daily неназваний такого роду найманий автор. — Іноді люди, які купують письмові роботи, попадаються, і їх карають, але таких як я насправді ніхто не зупиняє».

Оскільки попит на письмові роботи від найманих авторів настільки величезний, а авторів мало, то зараз немає ніяких перешкод для входу у «професію», що призводить до зростання кількості шарлатанів, які «не дуже знаються на тому, як писати курсові», а «просто надувають клієнтів на гроші і ховаються», зазначає цей неназваний найманий автор.

Згідно зі звітом про «виключених у США китайських студентів»*, у 500 випадках виключення студентів у США в липні 2014 року 21,4% із них були китайцями. Причинами виключення стали нечесність, шахрайство на іспитах і наймання людей для складання іспитів замість них.

*Звіт був опублікований WholeRen Education, науково-дослідницько-освітнім інститутом у Піттсбурзі штату Пенсильванія.

Лу Чень, Велика Епоха


Читайте також:
Китай відправляє за кордон найбільше студентів серед усіх країн
Китай: потрібен диплом? — знайди фіктивний документ про працевлаштування
Більше 10 тисяч гонконзьких студентів бойкотували заняття

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...