ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Компанію Sina звинуватили в недостатній цензурі

Велика Епоха
Емблема Sina Weibo, широко відомої як китайська версія «Твіттера». Пекін, 16 квітня

Емблема Sina Weibo, широко відомої як китайська версія «Твіттера». Пекін, 16 квітня. Фото: Wang Zhao/AFP/Getty Images

Китайський комуністичний режим звинуватив найбільший веб-портал країни в тому, що він робить недостатньо зусиль з перевірки «небажаного» інтернет–контенту.

10 квітня Адміністрація кіберпростору Китаю (АКК) провела збори з керівництвом Sina. Приводом для їх проведення стало те, що нібито з початку поточного року проти компанії було подано величезну кількість публічних скарг, йдеться на сайті цього урядового інтернет-органу.

За інформацією влади, користувачі інтернету в Китаї скаржилися на Sina більше ніж на будь-яку іншу компанію. Стверджується, що з початку року китайська влада отримала 6038 скарг, а в одні лише перші вісім днів квітня було отримано 1227 скарг.

Влада звинувачує компанію Sina, яка веде схожий на «Твіттер» сервіс мікроблогів Sina Weibo, у тому, що він «поширює незаконну інформацію», пов'язану з порнографією, тероризмом і непристойними речами, а також «спотворює новинні факти, порушує етику і показує настирливу рекламу».

Керівництво Sina додатково дорікнули в «підриві громадського інтересу» через поширення «помилкових новин», які були дозволені внаслідок «слабкої перевірки».

Якщо Sina не зможе відповідати стандартам цензури, стверджує АКК, компанію піддадуть суворому стягненню, а робота її новинної інтернет-служби може бути припинена.

Китайські користувачі мережі засумнівалися, що Sina піддають цензурі за поширення непристойних речей і насильства — вони вважають, що скоріше справа в тому, що комуністична партія посилює свій ідеологічний контроль.

Користувач мережі з Пекіна з ніком Xiu Cai Jiang Hu написав: «Коли партія говорить „порнографія“, насправді вона має на увазі критику уряду... вона намагається об'єднати „незаконне“ з правдою».

Xiu Cai Jiang Hu і багато інших користувачів мережі також підозрюють, що квітневий сплеск скарг був пов'язаний з цензурою програм телеведучого Центрального телебачення Китаю Бі Фуцзяня за висміювання колишнього китайського лідера Мао Цзедуна. Інтернет-органи партії насправді злі через те, що багато людей висловили свою підтримку Бі, використавши при цьому послуги Sina, припускають інтернет-користувачі.

Адміністрація кіберпростору Китаю очолюється Лу Веєм, заступником голови Центрального управління пропаганди. Під керівництвом Лу веб-апарат китайського режиму заблокував Gmail, піддав цензурі фотографії продемократичних протестів у Гонконзі і розробив потужну нову веб-зброю під назвою «Велика гармата». За даними організації зі свободи інтернету GreatFire.org, Лу підпорядковується безпосередньо китайському лідеру Сі Цзіньпіну.

Ларрі Він, Велика Епоха