• В Китаї можна найняти плакальника на могилі предків за $16

  • Вівторок, 16 червня 2015 року
Подружжя молиться і палить папір під час щорічного свята Цінмін, або Дня прибирання могил, громадське кладовище в Шанхаї, 6 квітня 2015 року

Подружжя молиться і палить папір під час щорічного свята Цінмін, або Дня прибирання могил, громадське кладовище в Шанхаї, 6 квітня 2015 року. Фото: Johannes Eisele/AFP/Getty Images

Для китайців щорічна традиція відвідувати могили близьких і предків на 15-й день після весняного рівнодення називається Цінмін, або Днем прибирання могил (цього року він припав на 5 квітня) — щоб виполоти бур'яни, покласти квіти, запалити ладан, прочитати надгробну промову і публічно поплакати.

Але з приходом епохи інтернету материкові китайці почали делегувати професіоналам вираження поваги до покійників.

Цілий ряд фірм зараз пропонує послуги шанування предків від імені членів сім'ї — за плату.

«Ми висловимо вашу скорботу з найщирішим серцем», — свідчить слоган інтернет-магазину «фахівців із прибирання могил».

Швидкий пошук по Taobao — китайському аналогу Amazon або eBay — повертає назви більше 20 інтернет-магазинів, які пропонують такі послуги. Деякі з них ведуть студенти, повідомляє державне видання Yangcheng Evening News.

 Деякі інтернет-магазини фахівців з прибирання могил на Taobao, 6 квітня 2015 року

Деякі інтернет-магазини фахівців з прибирання могил на Taobao, 6 квітня 2015 року. Скріншот: taobao.com

Базовий набір послуг коштує від 100 юанів (близько $16) в деяких місцях до 3000 юанів (близько $488) в провінції Хунань. За додаткову плату на могилах також поплачуть професійні плакальники — інтернет-магазини, що базуються в провінції Шаньдун, беруть за це 100 юанів (близько $16), тоді як у Тяньцзіні за це просять 20 тисяч юанів (близько $3254), повідомляє гонконгський телеканал Phoenix Television.

Інтернет-магазини навіть пропонують онлайн-стрімінг (трансляцію в прямому ефірі через веб) прибирання могили на WeChat або відео-сервісі Tencent QQ, щоб члени сім'ї могли перевірити, як виконується робота, і стати свідками того, як це відбувається.

Хоча деяких цілком влаштовує «прибирання могил уповноваженими» — 30-річний пан Гуань сказав китайській інтернет-компанії Sohu, що звернення до послуг уповноважених прибиральників зручне для тих, хто перебуває за кордоном, — старше покоління не дуже-то щасливе від цього явища.

Державне видання Chongqing Morning Post опублікувало статтю про те, як пан Чжоу подумував про наймання професійних жалобників, тому що його старенькій матері було важко поїхати на цвинтар, але йому за це дорікнули.

«Людям було призначено в цьому житті бути родичами, — сказала бабуся Хе. — Твій старий батько тяжко працював заради сім'ї; йому було б дуже сумно, якби він побачив, що під час дня Цінмін до нього прийшли чужі».
 

Ларрі Він, Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...