ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай не припиняє насильницьке вилучення органів у в'язнів

Велика Епоха

У Китаї триває насильницьке вилучення органів у в'язнів, зокрема у тисяч в'язнів сумління, повідомляє NTD. Про це говорять автори звітів, які підтверджують, що в Китаї відбувається вилучення органів.

Влада КНР обіцяла, що з 1 січня 2015 року припиниться примусове донорство в ув'язнених. Попри це, практика триває: тепер ув'язнених класифікують як звичайних громадян, а вилучення у них життєво важливих органів без їхньої згоди називають «донорством». З кожним роком число пересадок органів зростає.

#img_center_nostream#Етан Гутман, письменник і журналіст з Великобританії, провів власне розслідування «чорного донорства» в КНР. Зібравши воєдино всі факти, в 2014 році він видав книгу під назвою «Бійня». У своїй роботі Етан Гутман розкрив факти вбивств, репресій і тортур в'язнів сумління в Китаї, отримані в результаті розслідування. В книзі наводяться заяви свідків, яким вдалося виїхати з Китаю. Серед свідків — колишні ув'язнені та лікарі.

«Було розроблено серію індикаторів, які показують, що число пересадок органів у Китаї не тільки не скоротилось, не пішло на спад, а навіть набирає обертів», — каже Етан Гутман.

За даними Гутмана, за 8 років, з 2000 по 2008 рік, органи було видалено у 65000 послідовників Фалуньгун, 2000—4000 тибетців, уйгурів і парафіян домашніх християнських церков.

#img_center_nostream#Комітет ООН проти тортур зажадав від влади КНР провести незалежне розслідування насильницького видалення органів у прихильників Фалуньгун. Це звернення Комітету ООН опубліковано в періодичному звіті з Китаю за минулий рік. Також у звіті йдеться, що донорство може бути здійснено тільки на підставі усвідомленої згоди донора, і що родичі ув'язнених, чиї органи було вилучено насильно, повинні отримати компенсацію.

Раніше «Велика Епоха» писала, що китайці завалюють суди позовами на колишнього лідера Китаю Цзян Цземіня.