ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як захистити від забудови південні Осокорки в столиці

Велика Епоха

На сайті КМДА стала популярною петиція з вимогою зупинити забудову південних Осокорків і створити на цій території ландшафтний природний парк.

#img_center_nostream#Майже за 3 місяці петиція набрала більше 7000 підписів. Для того щоб петицію розглянула столична адміністрація, всього за 90 днів вона повинна зібрати 10000 підписів.

В тексті петиції йдеться, що для розширення меж міста планується забудувати болотисті території стародавніх заливних лугів південніше житлового масиву Осокорки у бік Бортничів (у бік аварійної станції аерації).

Ця територія є екосистемою озер і боліт, яку буде зруйновано під час зведення багатоповерхових житлових кварталів. На цій території також планується створення промзон з хімічним виробництвом.

Замість цього пропонується:

1. Внести зміни до генплану Києва з обмеженням багатоповерхової забудови масиву Осокорки-Позняки-Харківський до вул. Колекторна.
2. На території південніше вул. Колекторної до каналу від Бортницької станції аерації (мережа озер Небреж, Тягле, Мартишів, боліт і каналів) облаштувати ландшафтний парк.
3. Створити інфраструктуру для екотуризму та активного водного відпочинку.
4. Створити орнітологічні станції для спостереження за болотними птахами і залучення туристів за напрямом «birdwatching», що може створити додатковий дохід для міста.

«Велика Епоха» також писала про іншу петицію, яка пропонує захистити від забудови Голосіївський ліс в Києві.