• Де в Києві можна здати поліетиленові пакетики

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Середа, 24 лютого 2016 року

Поліетиленові пакетики щодня масово накопичуються в кожній родині і викидаються із загальним сміттям, потрапляючи потім на сміттєзвалище, забруднюючи природу. «Велика Епоха» провела невелике дослідження і підготувала список адрес Києва, де від населення приймають поліетилен і пластик, зокрема й у малих об'ємах.

Для зручності користувачів адреси пунктів прийому нанесено на інтерактивну мапу. За цими адресами можна здати на перероблення поліетиленові пакети, пакувальну плівку, пластикові пляшки та інші види пластикових і поліетиленових відходів.

Поліетилен є складним відходом: його не можна спалювати, тому що він виділяє токсичні речовини, а в ґрунті він розпадається 100—200 років (таку цифру зазвичай приводять джерела українською та російською мовою; в деяких західних джерелах вказують, що термін розкладання поліетилену становить 15 років).

Вже в наш час міські сміттєзвалища переповнено відходами поліетилену, а для майбутніх поколінь ця проблема стане ще більш болючою. В багатьох країнах проблема забруднення вирішується через роздільний збір відходів та їх подальшу утилізацію. Швеція переробляє 99% відходів.

У багатьох містах України є як збірні, так і спеціалізовані пункти прийому різних видів відходів. Компанія «Київміськвторресурси» має найбільше число збірних пунктів прийому відходів у Києві (на мапі внизу цієї статті вони позначені у вигляді помаранчевих будиночків). Але, як повідомили «Великій Епосі» представники компанії, вони не приймають звичайні поліетиленові пакети, які у величезній кількості залишаються у городян після кожного походу до магазину чи на ринок.

Серед основних компаній, що купують відходи поліетилену в Києві, — ТОВ «ЦРУ» (Центральний Рециклінг України, вул. Деревообробна, 4). Діяльність компанії пов'язана з виробництвом вторинного поліетилену шляхом перероблення поліетиленових відходів. Компанія приймає відходи поліетиленової плівки, неліквіди поліетилену всіх видів, як у великих об’ємах, так і в малих — від населення (в останньому випадку за нижчою ціною).

Пункт, розташований за адресою вул. Маршала Гречка, 9-б, приймає поліетиленові пакети, в тому числі, і від фізичних осіб. За ваги більш ніж 200 кг компанія може надіслати машину, щоб забрати у вас відходи.

Інші два пункти — Vtor.net.ua і «Укрпромресурс» — беруть поліетилен і пластик тільки у великому об’ємі (більш ніж 100—200 кг).

Таким чином, згідно з інформацією «Великої Епохи», в Києві є лише два пункти, куди громадяни можуть здати поліетиленові й пластикові відходи

Крім того, жителі міста можуть принести такі відходи до мобільного пункту прийому відходів, який працює завдяки ініціативі «Україна без сміття» на вихідних. Він стоїть біля кожної точки заданого маршруту протягом години. Маршрут кожні вихідні змінюється.

Щоб не накопичувати пакетики, дізнайтеся, чим їх можна замінити.

Раніше «Велика Епоха» розробила мапу «Куди здати відходи» для Києва та інших великих міст України (перелік за посиланням). Місця прийому поліетилену додані на окремий шар «Пластик і поліетилен».

Якщо ви знаєте, де ще в Києві беруть поліетилен у населення в невеликих об’ємах, напишіть у коментарі або повідомте поштою (info@epochtimes.com.ua).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...