ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Цього року в Україні встановлять близько 50 заправок для електромобілів

Велика Епоха

У 2016 році в Україні з'явиться близько 50 нових електрозаправних станцій для авто, повідомив «Великій Епосі» керівник мережі «TOKA» Стефан Благовісний. Мета проекту «TOKA» — розвинути електромобільний транспорт в Україні.

#img_center_nostream#За словами Стефана Благовісного, за 2016 рік компанія планує встановити близько 30 заправок у Києві, 15 — в Одесі та 5 — у Львові. Нині в Києві встановлено дві заправки «TOKA», в Одесі — дві та одну у — Львові.

Стефан Благовісний сказав, що до 1 червня 2016 року всі володарі картки «TOKA» можуть безкоштовно заряджати автомобілі в мережі компанії.

#img_center_nostream#Отримати картку можна, заповнивши анкету в офісі «TOKA» або на сайті EcoCars в розділі «Як це працює?».

За словами керівника мережі «TOKA», компанія незабаром розробить спеціальний мобільний додаток, за допомогою якого на мапі можна буде знайти найближчий пункт зарядки, а поки станції відзначають на міжнародній мапі електрозаправних станцій Plugshare.

На Plugshare відзначено станції «TOKA» з двома типами розеток: Type 2/Mennekes і Euro.

За приблизними підрахунками киянина Олександра Кравцова, щоб проїхати 100 км шляху на електромобілі Nissan Leaf, зарядка коштуватиме близько 7 гривень, пише сайт Autogeek.

«Велика Епоха» раніше повідомляла, що на мапі Plugshare поки відмічено тільки трохи більше 30 заправних станцій для електрокарів у Києві. У 2016 році це число може збільшитися в 2 або більше разів.

#img_center_nostream#У 2015 році в Україні скасували ввізне мито на електромобілі, що сприятиме розвитку екологічного транспорту в країні.

Також дізнайтеся про новий електромобіль Porsche, який заряджається трохи більше ніж за 15 хвилин, про італійське авто Archimede, що працює на одній енергії сонця, та про автомобіль на водні від Toyota, здатний грати роль генератора на колесах для житлових будинків.