• Кияни вимагають роздільного збору сміття в столиці

  • Артур Латишев | Велика Епоха
    Четвер, 28 січня 2016 року

На сервісі КМДА зі збору петицій вже більше 8,5 тисяч чоловік підписали петицію із закликом організувати роздільний збір відходів у столиці. До кінця збору залишилося 10 днів.

Щоб петицію розглянули на пленарному засіданні Київради, необхідно зібрати 10000 підписів за 90 днів з дня публікації петиції.

У ній йдеться, що Київ виробляє 100 тисяч тонн твердих побутових відходів на місяць. Основну частину сміття вивозять на сміттєві полігони і стихійні звалища, і тільки 3% відходів переробляються.

Автор петиції Катерина Соколова закликає в петиції зберегти екосистему Києва та України, зупинивши забруднення довкілля відходами.

Вона закликає місцеву владу прийняти рішення*, яке зобов'язує:

— Організувати освітню діяльність серед населення.

— Надати умови для сортування сміття в Києві.

— На територіях громадських та освітніх закладів, на вулицях і у дворах встановити спеціальні контейнери для сортування сміття.

— Розширити відповідальність виробників упаковки і тари.

— Встановити покарання і штрафи за невиконання норм цього рішення (для фізичних та юридичних осіб).

— Створити умови для переробки відходів у Києві та області (впровадження пільг для місцевих підприємців).

*Ініціатор петиції в оригінальному тексті вживає слово «закон», а не «рішення», проте, як відомо, міська влада не може приймати закони — їх приймає Верховна Рада.

На сайті петицій до президента раніше публікувалася петиція, яка закликала ввести великі штрафи за викид сміття в неналежних місцях. Ця петиція набрала необхідну кількість голосів і отримала відповідь від президента.

«Велика Епоха» повідомляла про іншу популярну петицію, яка закликає встановити в Києві автомати для збору відходів. Вона вже набрала більше 10 тисяч підписів, і її мають розглянути на засіданні Київради. На жаль, сайт петицій КМДА, на відміну від сайту петицій президенту, поки не повідомляє про подальшу долю петиції, тобто, розглянули її чи ні і який результат розгляду — невідомо.

Вам також може бути цікаво, як створити свою петицію на сайті КМДА.

Крім сайту петицій, все більш популярним у Києві стає сайт iGov, за допомогою якого можна скористатися держпослугами столиці онлайн.

«Велика Епоха» підготувала серію мап «Куди здати відходи» для великих міст України, зокрема Одеси, Харкова, Дніпропетровська, Львова, Полтави. Мапу для Києва наводимо нижче:

Поділіться цією новиною, щоб більше людей взяло участь в ініціативі з очищення України від сміття.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...