ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Електрокар майбутнього від Porsche

Велика Епоха

#img_center_nostream#Автокомпанія Porsche представила спортивний концепт електромобіля Mission E з двома електродвигунами, який заряджається за 15 хвилин і утримує увагу водія під час їзди, пише офіційний сайт виробника porsche.ua.

Відмінні риси Mission E

− інноваційна концепція індикації та управління, завдяки якій водій не буде відволікатися від дороги.

− 800-вольтова система приводу;

− потужність: 440 квт (> 600 к.с.);

− запас ходу більше 500 кілометрів;

− швидкий процес підзарядки автомобіля;

− можливість заряджати акумулятор бездротовим способом;

− полегшений кузов з використанням карбону;

− електронний ключ для розблокування дверей.

Салон

Комбінація з п'яти круглих датчиків відображається на дисплеї і представлена ​​у віртуальному вигляді з використанням технології органічних світлодіодів OLED.

#img_center_nostream#Завдяки системі Eye Tracking відеокамери розпізнають, на який із приладів дивиться водій, і віртуальні датчики на вигнутому філігранному інформаційному дисплеї зміщуються в залежності від положення водія в кріслі, тому людина, що керує автомобілем, завжди бачить показники цих датчиків.

Відеокамера, вбудована в дзеркало заднього виду, може відстежувати емоції водія і залежно від виразу обличчя, відображає різні смайлики на панелі приладів. Емоційну оцінку, інформацію про швидкість, пробіг авто — усіма цими даними можна поділитися з друзями у соціальній мережі.

#img_center_nostream#Porsche можна налаштувати зі смартфона за допомогою програми Car Connect. Сервіси Remote і Over The Air дозволяють розширити функції концепту.

Для налаштування двигуна, ходової частини, путівника та інформаційно-розважальної системи потрібно встановити оновлення відповідних функцій через вбудований модуль Porsche Connect Store зі свого гаджета.

За допомогою Porsche Connect можна провести дистанційну діагностику та узгодити дату візиту до сервісного центру Porsche.

Ще одна функція сервісу Remote − цифровий ключ, який передається через Porsche Connect. Цим ключем відкривати двері авто може не тільки власник, але й авторизовані родичі та друзі.

У салоні автомобіля встановлено 4 комфортних гоночних крісла, їх легка конструкція знижує масу і забезпечує пасажирам підтримку під час динамічної їзди.

#img_center_nostream#Голографічний дисплей, що встановлено по всій довжині перших двох пасажирських крісел, показує індивідуально вибрані додатки та створює тривимірний ефект глибини. Через ці додатки водій (або пасажир, що сидить попереду) керує основними функціями: системою кондиціонування, навігацією, засобами комунікації, контактами та автомобілем, не торкаючись при цьому дисплею.

#img_center_nostream#Датчик руху розпізнає жест «хапання» рукою, необхідний для вибору або активації програми, а жестом «перегортання» можна керувати тією чи іншою функцією, перемикаючи її параметри. Через сенсорний дисплей на центральній консолі водій може користуватися вторинними функціями додатків (більш докладне меню).

Крім того, на передніх крилах авто є камери, які грають роль бічних дзеркал, вони транслюють зображення на прозорі дисплеї до нижніх кутів лобового скла, тут також може відображатися й інша корисна для водія інформація, що підвищує безпеку руху.

Двигун і акумулятор

Спортивний концепт компанії Porsche має два електромотори, по одному на кожну вісь, загальна потужність яких становить 440 кВт або 600 к.с.

#img_center_nostream#Автомобіль розганяється до 100 км/год всього за 3,5 секунди, а щоб досягти позначки 200 км/год, йому необхідно всього 12 секунд.

Електродвигун здатний «регенерувати» енергію під час гальмування.

Компанія обладнала Mission E 800-вольтним зарядним пристроєм, який за 15 хвилин здатен заповнити 80% заряду. На повному заряді електромобіль може подолати понад 500 км.

Батарею створено на основі новітньої літій-іонної технології. Вона вбудована в днище автомобіля і займає весь простір між передньою і задньою віссю коліс. На думку розробників це оптимально розподіляє масу акумулятора на обидві осі автомобіля, що забезпечує збалансовані ходові якості.

Mission E можна заряджати як від звичайної зарядної станції, так і від бездротової зарядки, яку вбудовують у підлогу гаража.

Кузов

Кузов автомобіля виконаний з комбінації сталі, алюмінію та карбону. Розробники використовували карбон також для створення дисків. У комплектацію Mission E входять широкопрофільні шини з 21-дюймовими передніми дисками і 22-дюймовими задніми.

Двері відкриваються в різні боки, що дозволяє без проблем сісти в авто відразу вчотирьох.

#img_center_nostream#Висота автомобіля — 1,3 м.

Інформація про серійний випуск концепту Mission E Porsche та вартість поки не розголошується.

Зазначимо, нещодавно в Україні скасували мито на ввезення електромобілів.

У всьому світі зростає індустрія електромобілів, і провідні автовиробники представляють свої нові екологічні моделі. Наприклад, Toyota випустила автомобіль на водневому паливі, який може грати роль генератора для житлових будинків. BMW представила електричний кросовер. В Італії розробники створили модель авто, яке їздить на одній сонячної енергії і не потребує підключення до звичайних зарядних пристроїв.

Раніше «Велика Епоха» писала про те, де заряджати електромобіль в Києві, і як розрахувати економію від придбання електромобіля.