ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кращі фотознімки Землі 2015 року за версією NASA

Велика Епоха

NASA представило кращі фотознімки нашої планети, зроблені з МКС за минулий рік. На знімках — червоні блискавки над Мексикою, вогні нічної Скандинавії, гірські масиви Гімалаїв, Сьєрра-Невади та інші барвисті пейзажі Землі.

#img_center_nostream#Фото були відібрані Космічним центром Джонсона. На знімках видно окремі куточки планети, зняті великим планом.

1. Озеро Чад і пустеля Сахара

Посушливі пейзажі Сахари й темна рослинність вологого, напівпустельного лісу, відомого як Сахель. На передньому плані виділяється темно-зелене болото озера Чад. Хоча його довжина понад 200 км, сьогодні озеро Чад — лише невеликий залишок величезного озера, яке в недавньому геологічному минулому займало велику частину цього пейзажу.

#img_center_nostream#

2. Вулкан Кілауеа на Гаваях

Вулкан Кілауеа на Гаваях (зображення ліворуч) з довгими вихорами вулканічних газів (верхня половина зображення), що йдуть на захід від вулкана.

#img_center_nostream#

3. Гірський масив Сьєрра-Невада-де-Санта-Марта в Колумбії

Драматичний вид безлічі піків Колумбійського масиву Санта Марта. Найвищий пік (приблизно 5700 м), названий на ім’я Христофора Колумба, настільки високий, що на його вершині завжди лежить сніг (зображення ліворуч), хоча він і розташований всього за десять градусів на північ від екватора. Ці вершини настільки високі, що на них не можуть рости дерева: тільки трава й невеликі чагарники здатні витримати такі холоди.

#img_center_nostream#

4. Нічна Скандинавія

Південна Скандинавія незадовго до півночі під повним місяцем. Вгорі, на середній частині знімка, — зелене північне сяйво, внизу праворуч — чорніє Балтійське море, а у верхній частині праворуч — хмари та сніг. Міські вогні підсвічують узбережжя Скагеррак і Каттегат.

#img_center_nostream#

5. Річка Парана в Аргентині

Кидається в очі дельта річки Парана та зелені болота (зображення ліворуч) на Атлантичному узбережжі Аргентини. Південноамериканська річка Парана — друга за величиною після Амазонки, розливає коричневу каламутну воду широкою протокою, відомою як Рівер Плейт (у центрі зображення й праворуч).

#img_center_nostream#

6. Гімалаї, китайсько-індійський кордон

Гімалайський ланцюг поряд з китайсько-індійським кордоном. За мільйони років вода розмила камені цих високих гір і осадила породи в давніх, широких ущелинах. Разюче гладку поверхню сніжного покриву перетинають яри.

#img_center_nostream#

7. Озеро Лагуна-Колорадо в Болівії

Яскраво забарвлене озеро Лагуна-Колорадо — єдине в цій болівійській частині Анд. Відсутність атмосферної димки на великій висоті (озеро розташоване на висоті 4300 м над рівнем моря) робить знімки цієї області особливо чіткими. Насичений червоно-коричневий колір цього дрібного, 10-кілометрового озера створюють водорості, які ростуть у солоній воді. Різні водорості надають воді різний колір, й іноді озеро стає зеленим. Відтінок визначається зміною солоності й температурою води.

#img_center_nostream#

8. Острів Адель, Австралія

Сучасний острів Адель на північному узбережжі Австралії — це майданчик у центрі, що складається з ряду берегових піщаних валів.

#img_center_nostream#

9. Соляні ставки в Австралії

Прибережні лагуни з численними округлими островами характерні для узбережжя Індійського океану Західної Австралії. Форми прибережних лагун контрастують з кутовими білими ставками, де видобувають сіль. Низькі дамби перешкоджають змішуванню вод.

#img_center_nostream#

10. Півострів Кейп-Код, штат Массачусетс, США

З погляду геологічного віку, Кейп-Код молодий: він був утворений льодовиками близько 20000 років тому.

#img_center_nostream#

11. Порт у місті Сфакс, Туніс

Радіальний візерунок вулиць другого міста Тунісу й великого порту Сфакс.

#img_center_nostream#

12. Річка Меконг на кордоні Таїланда та Лаоса

Найбільша ріка Південно-Східної Азії несе свої води червоно-коричневим потоком. Цей потік створюється рясними мусонними зливами.

#img_center_nostream#

13. Червоний спрайт (блискавка), північний захід Мексики

Червоний спрайт над білим світлом бурхливої ​​грози (верхній лівий малюнок). Спрайт — це електричні розряди, але не блискавки у звичайному сенсі. Червоні спрайти більше схожі на розряд люмінесцентної трубки. Сплески енергії спрайтів спостерігаються під час більшості великих гроз.

#img_center_nostream#

14. Рибні ферми в Китаї

Сітчастий малюнок рибних ферм на узбережжі північно-східної провінції Ляонін у Китаї. Рибні господарства розтягнулися уздовж краю берегової лінії. Ця група водойм біля Жовтого моря є найбільшою (провінція Ляонін є шостою в Китаї з виробництва продукції аквакультури).

#img_center_nostream#

15. Кордон Індії та Пакистану вночі

Нічна панорама долини річки Інд у Пакистані. Ця фотографія показує одне з небагатьох місць на Землі, де міждержавний кордон можна бачити в нічний час. Звивистий кордон між Пакистаном та Індією світиться помаранчевими вогнями.

#img_center_nostream#

Раніше агентство NASA публікувало видовищні фото нашої планети з космосу до Дня Землі.

Збереження краси планети в майбутньому — це те, що залежить від кожного її жителя. Наприклад, щоб зберегти природу, багато країн, такі як Швеція, переходять на повне перероблення відходів. Для Києва та інших міст України вже створено інтерактивні мапи, які підказують, куди віднести батарейки, пластик, макулатуру і т.п.