ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Майстри зі скла створюють чудові фігурки

Велика Епоха

Майстерня «Симфонія скла», в якій працює майстер Сергій Драчук і його син Микита, пропонує помилуватися фігурками та композиціями зі скла ручної роботи, які вони розмістили на своїй сторінці «Вконтакті».

Майстерня існує вже більше ніж двадцять років. Все почалося з діда. Скляна фабрика, на якій він працював, після розвалу СРСР закрилася, і тоді він відкрив власну майстерню. Батько Микити цікавився роботою зі склом і згодом почав учитися цій справі. Йому вдавалося робити дуже вишукані вироби і вже в підлітковому віці він вирішив продовжити в майбутньому це починання.

Тепер це вже бізнес у третьому поколінні.

Микита каже, що «Симфонія скла» — це на сьогодні дві родини: «Мої батьки та моя сім'я. Кожен із нашої команди відповідає за певну частину роботи, без якої не може існувати наша майстерня. І так ми доповнюємо один одного».

Щоб створити скляні фігурки, художники плавлять скло у полум'ї газового пальника і потім надають йому бажану форму. Температура в пальнику змінюється від 800 до 1200 градусів залежно від використовуваного скла.

У цих умовах скло набуває необхідного для роботи стану і в руках майстрів перетворюється на твори мистецтва Lampworking — на казкового персонажа, квітку або тварину.

Для того щоб перетворити скло в казку, потрібно любити та відчувати його. Копітка робота та інтуїція — невід'ємна частина цього мистецтва, а майстерність набувається з роками.

Кожна фігурка, зроблена в майстерні «Симфонія скла», відрізняється від іншої, тому що всю роботу майстер скляних справ проводить вручну.

Скляні фігурки несуть особливий зміст. Кішка символізує домашнє тепло і затишок, ласку, ніжність, загадковість, інтуїцію і любов. Собака — відданість, вірність, опору і допомогу. Жаба — гроші, багатство. У західних культурах коник уособлює безвідповідальність, проте також може означати радість літа. У Стародавній Греції афіняни вказували на своє благородне походження тим, що носили золотого коника у волоссі. Знаки зодіаку стануть відповідним подарунком до дня народження.

Микита Драчук каже, що найідеальнішим джерелом творчого натхнення є природа.

«Природа — це те містичне джерело, в якому ідеї ніколи не вичерпуються. Я вважаю, що творчість — це те, що ми успадкували від Бога, це в нашій крові», — вважає він.

Прості фігурки, такі як баран, щур, кіт, виготовляються за 15—25 хвилин. А більш складні, такі як павуки, восьминоги, коні та скорпіони, — від 25 хвилин до 2 годин. Якщо майстри розробляють модель, це може займати до одного тижня, оскільки потрібно спочатку намалювати ескіз, відтворити його зі скла, а потім удосконалювати вже готові форми.

На каналі Youtube TheJosephTM опубліковано відеорепортаж із цієї майстерні, що розташована в селі Пашківці Старокостянтинівського району Хмельницької області:

Також дивіться фото мистецтва тонкого різьблення на опалому листі, петриківського розпису, образів українських красунь і кращі фото пам'ятників культури України.

Ви можете створити щось унікальне і самі, зробивши гарний килимок зі старих светрів.