• У Китаї померла жінка через катування протягом 10 років

  • Похилий вік не захистить
  • П'ятниця, 11 березня 2016 року

Згідно зі звітом, опублікованим наприкінці лютого, в Китаї померла літня жінка, яка перебувала перед смертю в коматозному стані. Вона померла в результаті катувань, яким її піддавали протягом багатьох років.

76-річну Чень Шусянь з округу Ліцюань провінції Шеньсі катували та били в період з 2000 по 2011 рік, повідомляє Minghui.org, сайт з обміну інформацією про переслідування Фалуньгун у Китаї.

«До моменту звільнення з ув'язнення вона була паралізована і не могла піклуватися про себе, — повідомляється на сайті. — Вона боролася за своє життя протягом наступних кількох років. У вересні минулого року впала в кому і померла 1 лютого цього року».

Причиною цього, за повідомленням сайту Minghui, виявилося те, що Чень була послідовницею традиційної китайської практики самовдосконалення Фалуньгун, відомої також як Фалунь Дафа. Вона включає в себе моральне вчення в поєднанні з медитацією і повільними вправами в стилі цігун.

Через те що Чень й далі займалася Фалуньгун, її заарештовували п'ять разів і двічі засуджували до примусових робіт у трудовому таборі.

Сайт Minghui прокоментував справу Чень так:

Їй доводилося працювати більше 14 годин на день. Охоронці часто знущалися над нею. Крім того, Чень змушували приймати невідомі таблетки або вводили їй невідомі ліки. В результаті цього, тиск у жінки піднявся до 200 одиниць. Страх того, що Чень помре в лікарні, змусив керівництво трудового табору звільнити її. За дострокове звільнення сім'ю Чень змусили заплатити 20000 юанів (близько $3000).

Чень заявляла, що після того, як почала займатися Фалунь Дафа в 1997 році, вона змогла відновити своє здоров'я. Жінка говорила, що до цього мала цілий ряд проблем зі здоров'ям, у тому числі мігрень та високий тиск.

Відтоді як у 1999 році компартія Китаю розгорнула масштабні переслідування, найчастіше послідовників Фалуньгун піддають процесу «промивання мізків», жорстокого побиття. Їх також катують електричним струмом і високими температурами, які спричиняють опіки, у них висмикують нігті, їм примусово вводять шкідливі наркотики, позбавляють сну, змушують переносити екстремальні погодні умови, а також працювати на виробництві.

Учасники незалежного розслідування кажуть, що практикувальників Фалуньгун та інших в'язнів совісті систематично вбивали заради органів, ефективно використовуючи їх як живих донорів для операцій з трансплантації. Як повідомляє організація DAFOH (Лікарі проти насильницького видалення органів) з Вашингтона, що займається питаннями дотримання медичної етики — принаймні, десятки тисяч послідовників Фалунь Дафа було вбито заради їхніх органів.

Сайт faluninfo.net, який публікує останні новини про Фалунь Дафа, підрахував, що мільйони послідовників Фалуньгун було арештовано за останні 17 років.

Раніше «Велика Епоха» повідомляла, що організацію DAFOH номінували на Нобелівську премію миру за згадане розслідування.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...