ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чим небезпечні китайські будматеріали

Велика Епоха

Починаючи від смертельного корму для домашніх тварин і закінчуючи токсичними дитячими іграшками, ми добре знайомі з проблемними товарами, які надходять з Китаю. Навіть такі відомі будівельні матеріали як гіпсокартон, також не є винятком, пише TheEpochTimes.com.

#img_center_nostream#Згідно зі статистичними даними, які опубліковано Китайською національною асоціацією декоративного дизайну, 111 тис. осіб щорічно помирають через утворюване в будинку забруднене повітря, яке називають «декоративним забрудненням». Це близько 300 осіб на день, повідомляло видання China News у вересні 2014 року.

2013 року історія 4-х-річної дівчинки, якій діагностували лейкемію, з'явилася в заголовках багатьох газет. Причиною цього, як пізніше з'ясувалося, стало забруднене повітря в її будинку в місті Чанша провінції Хенань, що був наповнений токсичними речовинами, такими як формальдегіди та бензол. Шкідливі речовини збереглися навіть через вісім років після ремонту.

У 2014 році батько дівчинки пан Цзян також захворів на лейкемію.

Нижче розповімо про чотири види будівельних матеріалів, виготовлених у Китаї, від яких доцільно триматися подалі.

Лужний клей

#img_center_nostream#

Близько 1400 компаній у КНР мають ліцензію на виробництво водостійкого клею, і ще 500 виробляють його без ліцензії. Згідно з даними сервісу Zepol, який наводить дані митної служби США з імпорту та експорту, у листопаді 2015 року Сполучені Штати імпортували клей з Китаю на суму $1,16 млн, тим самим посівши четверте місце в списку основних споживачів.

Більшість водостійких клеїв заснована на поліуретані, який часто виготовляють розчиненням асфальту токсичними хімікатами. Будь-який розчинник, що залишився в результаті поганих виробничих процесів, потенційно здатний випаровуватися в повітря, навіть якщо покритий цементом та плиткою.

Радіоактивна плитка

#img_center_nostream#

Згідно з даними китайського вебсайту floordaily.net, у 2012 році 60% всієї керамічної плитки, що використовувалася в США, — це імпорт. За обсягами постачання плитки Китай поступався лише Мексиці, яка була найбільшим експортером цієї продукції в США.

Пані Сунь, яка проживає в місті Нанкіні, скаржилася на сухість в очах, коли довго перебувала у себе вдома. Жінка викликала фахівців для перевірки, і в результаті було виявлено, що її мармурова плитка була радіоактивною. Про це повідомляв портал Sina у своїй статті від жовтня 2012 року.

Плитка може стати радіоактивною, якщо виробник навмисно додає оксид цирконію як відбілювальний агент, щоб надати їй додаткового лиску і відповідно привабити більше покупців. Додавання силікату цирконію як емульгувального агента в процесі глазурування також може зробити плитку токсичною.

У той же час, в матовій плитці не виявлено радіоактивних речовин.

Отруйні фарби

#img_center_nostream#

Дитина популярного китайського актора Ден Мінхе померла від лейкемії у квітні 2015 року у віці 8 років. Пізніше було встановлено, що причиною смерті стала фарба, яку використовували для ремонту його будинку, повідомляли китайські ЗМІ.

Присутність у фарбі токсичних органічних розчинників та свинцю надзвичайно шкідлива для дітей, оскільки в них імунітет слабкіший. Крім лейкозу, болі в суглобах, анемії, втрати пам'яті та погіршення когнітивних функцій сюди додаються і загальні проблеми, пов'язані із забрудненням від отруйної фарби.

Аби уникнути контакту з токсичними органічними розчинниками, експерти радять купувати фарбу на водній основі.

Гіпсокартон, що викликає астму

#img_center_nostream#

Добре відомо, що під час будівельного буму в США між 2004 та 2007 роками в країну з Китаю імпортувалося багато гіпсокартону. Домовласники, які використовували китайський гіпсокартон, крім загального нездужання, швидко почали скаржитися на неприємні запахи, хронічний кашель, напади астми, утруднене дихання і головні болі.

Після того як від гіпсокартону постраждало від 60 до 100 тис. будинків, а втрати сягнули суми від $15 млрд до $25 млрд, до суду було подано велику кількість позовів. Деякі з них досі пробивають свій шлях у правовій системі.

Причиною різних проблем зі здоров'ям, як було встановлено, стали викиди сірки. Одна з можливих причин — використання пилової золи, яка розщеплюється в присутності тепла та вологи (наприклад у Флориді та на півдні Америки). Сполучені Штати також використовують цю золу для виробництва гіпсокартону, проте, такий виробничий процес у цій країні більш надійний і створює більш міцний та екологічно чистий кінцевий продукт.

Також прочитайте статтю «Фотофакти: чому китайські іграшки такі дешеві».