ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Справжні велетні. Китайський блогер виклав на сайті рідкісні фотографії

Велика Епоха

#img_center_nostream#Китайський блогер виклав на сайті Toutiao.com рідкісні фотографії, на яких зображено китайців кінця династії Цін. Фотографії зроблено в епоху, коли недостатнє харчування часто було причиною низькорослості і коли Китай тільки починав відкриватися Заходу, але заввишки ці чоловіки понад два метри.

Чжан Шицай, який народився у 1841 році, мабуть, був найвідомішим китайським велетнем. Згідно зі звітом китайсько-австралійської історичної спільноти, він народився у східно-китайській провінції Фуцзянь. На зріст він був 2,44 м, що зробило його одним з найвищих людей у світі. У 1865 році Чжан переїхав до Лондона і виступав у цирку під ім'ям «Китайський велетень Чан». Він отримав західну освіту і знав десять мов.

#img_center_nostream##img_center_nostream##img_center_nostream##img_center_nostream# Після смерті дружини в 1871 році Чжан одружився на англійці, яку зустрів у Австралії, і в них народилося двоє дітей. Останні роки свого життя він провів у Великобританії, де відкрив чайну крамницю і магазин з продажу китайських товарів. Чжан дожив тільки до 50 років.

#img_center_nostream##img_center_nostream# Про цю людину відомо тільки те, що західні мандрівники запрошували її виступати у постановах за кордоном. На фото він у сценічному костюмі поруч з організатором виступів.

#img_center_nostream#Інший велетень Чан Яньмін з південно-західної провінції Китаю Юньнань мав зріст 2,41 м. Він служив помічником у місцевій імперській установі. Сфотографував його австралійський мандрівник Ернест Моррісон.

Моррісон працював кореспондентом у газеті The Times і був радником з політичних питань китайського військового лідера Юань Шикая. Нижче ще одна фотографія велетня, яку він зробив у китайському селі.

#img_center_nostream##img_center_nostream##img_center_nostream#Гігантизм — рідкісне явище, пов'язане з надлишком гормонів росту. Найвища людина у світі Роберт Уодлоу мав зріст 2,72 м і важив близько 204 кг. На момент своєї смерті у 22-річному віці він все ще зростав.

Донині нас вражає зріст деяких людей, але ще більше вражає те, що люди могли жити сотні років.